MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei

1767 posts, 480047 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 46 47 48 49 50 51 52  ... 127
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei t530

S-a montat utilajul FORETIS

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei dorel

Astazi la 18  Kelly-ul sapa paralel cu soseua.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei aztec

Pana la urma cum a ramas cu accesele si cu devierea tramvaiului?
Cate si unde, cand?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

Toate, conform ultimul proiect aprobat.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Costin

Si la patinoar? Acolo nu trebuie sa cobori pe sub apeduct ca sa urci la loc in pasajul de corespondenta?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

Uita de patinoar, pasajul s-a restrans doar pe partea pietei...fara apeducte si bani aruncati la ApaNova...din patrulater a ramas doar...triangulater!  :P
Patinatorii n-au decat sa traveseze pe deasupra, eventual pe role!
:lol:
Gospodinele vincit, merg si la piata si la 41 tot pe dedesubt...si primaria are loc suficient pentru vise umede cu pasaje supraterane si sosele asiatice suspendate!!!
:) :) :)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Costin

Cata vreme avem "intermodala", cu acces la 41, eu zic ca e bine...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei andrei11

Hmm...Sa vedem ce iese la sfarsit, un pasaj generos gen "Universitate", chiar si in 3 colturi  sau biete culoare de sobolani gen Unirii 1 & 2. Vad ca generatia capitalista e speriata de moarte de apeducte. S-au traversat apeducte / Dambovita si de generatia comunista, dar atunci exista "carmaci". Culmea, am impresia ca aceiasi oameni sunt si in comunism si in capitalism care au gandit / au constuit metroul.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

Nu e niciun inginer adevarat speriat de apeducte, dar e o lege zisa de 'protectie sanitara' complet cretina...iar cu legea nu prea e dispus nimeni sa se joace, ca se lasa cu ''bratari'!!!
:(
Si ai perfecta dreptate, in materie de 'meserie' e valabila vorba aia cu la vremuri noi...tot noi, doar ca am langa mine niste baieti tineri si bine pregatiti, toti unul si unul...numai sa nu le vina ideea ca e mai 'remunerabil' daca-si aplica 'abilitatile' afara si ne lasa 'cu ochii in soare'!
:(
Eu ma stradui sa le insuflu credinta ca e mult mai mare satisfactia morala sa poti 'dovedi' sistemul si sa plamadesti cu mintea si cu bratele tale Romania Viitoare fata de orice alta satisfactie 'financiara'.dar n-am nicio garantie ca am si argumentele suficient de convingatoare
P.S.
Nu ai observat cum am trecut cu TBMurile ca rapidul prin gara pe sub apeducte???
I-am bagat in ma-sa cu ApaNova lor cu tot..si ne-am vazut de treaba noastra...ca aia ar fi vrut sa le facem noi metroistii doua apeducte noi de 200m fiecare...sa-si faca singuri!
;)
Vorba englezului:
If you think that fuck is funny, fuck yourself and save your money!!!
:) :) :)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei freyutz

Astazi de dimineata se demonta Kelly.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei URANUS

Hai ca nu a durat mult realizarea PM aici...decat fo 3 ani!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Shogom

Azi dimineata se incarcau ultimele piese din Kelly.

 



  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei 133 313

Continua excavarea pentru planseul superior si armarea in zona celor doua goluri tehnologice de dupa "hop". Geo cel galben este la marginea planseului pe partea cu parcul.

 


Go to page:  1  ... 46 47 48 49 50 51 52  ... 127
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421255 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use