Zona metropolitană BucureștiTotul despre BucureștiInfrastructura, utilitățile și serviciile publice din București

 

Topic: Gaze

111 posts, 39210 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8
 
 

📖 Pagination options
Re: Gaze alchimistul

Nu stiu daca aceeasi firma care a schimbat conductele pe Cutitul de Argint s-a ocupat si de asfaltarea ulterioara, dar am fost placut surprins de cum s-a asfaltat. Ca-n palma, nicio diferenta de nivel, aproape ireprosabil fata de cum se astupa majoritatea sparturilor din orasul asta.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Gaze 133 313

IRIGC a ajus cu tevile pe Calea Calarasilor de la Hala Traian spre Popa Nan.
Coni n-a reusit sa termine amarata aia de subtraversare de pe Pache Protopopescu. Sau sa asfalteze si pe trotuar in zona ei. In schimb au deschis un front nou generos pe Gheorghe Pop de Basesti, Calusei, Aprodul Purice, Vaselor, Titu Maiorescu si ce mai este prin zona.
Pache.
IMG354.jpg (149.37 KB; downloaded 4172 times)
IMG355.jpg (112.69 KB; downloaded 4174 times)
IMG356.jpg (138.5 KB; downloaded 4172 times)
IMG357.jpg (149.45 KB; downloaded 4173 times)

 


Re: Gaze cris_m

Si au mai inceput un front si pe Bulevardul Basarabia, fix la intersectie cu Campia Libertatii. E o placere sa mergi pe o singura banda...

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Gaze 133 313

Lucrari la gaze si pe Dudesti sens spre Goga, se circula doar pe linia de tramvai pe anumite segmente.

 


Re: Gaze TibiV

Sambata 22 august, la ora 11 dimineata, "baietii de la gaze" lucrau pe Agricultori, la intersectia cu Pache (ecat intre bisericia si Mega Image Shop&Go).








Ploua la greu, dar din fericire nu asfaltau, ci turnau beton (CIF-a este in spatele lor la 2-3 metri, dar nu am reusit sa o prind in poza, eram la volan , oprit la semafor, si nu am putut sa ma sucesc mai mult...)

 


Re: Gaze TibiV

Deci sambata 23 august betonau de zor pe Agricultori, desi ploua din greu...




Azi, 25 august, la ora 10, taiasera cu discul doua linii paralele cu santul umplut sambata cu beton si au spart asfaltul de la sant pana la taietura...



Au ajuns la si la vechea piatra cubica de dedesubt..




Iar tot astazi, dar la ora 17, arata asa:




Iar dupa ce au asflatat, un nene a turnat cu grija bitum de-a lungul imbinarii dintre vechiul asfalt si cel nou... Rezultatul este asta:








Pe Pache insa nu au miscat nimic, dar au inceput in schimb de ieri sa sparga si pe Matasari... :(

 


Re: Gaze Florinds

E nenorocire intre Strada Viitorului (continuare Lizeanu dincolo de Stefan cel Mare) si Vasile Lascar sau Mosilor.
Cred ca asa va ramane, s-a umplut cu un pietris care arata ca pe Pache. Daca pe Pache vede lumea si vedeti cum s-au miscat, aici cred ca asa va ramane. : (

 


Re: Gaze t530

Astazi a inceput santier si pe Soseaua Panduri
GazePanduri.png (146.01 KB; downloaded 3926 times)

 


Re: Gaze cris_m

Pe bulevardul Basarabia, de la Campia Libertatii pana la spitalul Victor Gomoiu, gazarii au asfaltat ca-n palma toata banda unde au lucrat.

 


Re: Gaze Serban

Surprinzator de bune reparatiile peste tot. Excelenta decizia de a reasfalta o banda intreaga. Asa trebuie facut mereu.

 


Re: Gaze TibiV

Şi de două zile au început pe C.Călărașilor fix de unde au ieșit cu şantul de pe Agricultori, şi au luat-o spre Pta.Muncii...

 


Re: Gaze Bogdan Ciorascu

La felul in care asfalteaza dupa lucrare mi-as dori sa sparga tot orasul! :-)

 


Re: Gaze TibiV

:lol:  :lol:  :lol:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Gaze 133 313

Si pe Maior Coravu gazarii au asfaltat o banda intreaga ca la carte. Dar mai au ceva de lucru.
IMG672.jpg (148.61 KB; downloaded 3773 times)
IMG673.jpg (153.42 KB; downloaded 3772 times)
Bonus: asfaltul pe Tony Bulandra e gata.
IMG674.jpg (125.5 KB; downloaded 3771 times)

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Infrastructura, utilitățile și serviciile publice din București  • 
Choose destination

Since our 2296 forum members have written 422368 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use