MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Romancierilor

517 posts, 202861 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 20 21 22 23 24 25 26  ... 37
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor Atal

Una bucata foreza portocalie a ajuns aici de cateva zile.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor Atal

Se pare ca n-a lucrat deloc, deja a si disparut...

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor 133 313

Se aud picoane in subteran prin accesul TD46. La accesul CH... pauza. Tot bibilesc carcasele alea pentru camine de canalizare ce pisici le-o fi adus de atata vreme nu stiu. Situatie identica si la Favorit, stau de o gramada de timp.
Acces CH.
IMG790.jpg (152.75 KB; downloaded 3718 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor t530

@133 313 - In poza asta https://forum.metrouusor.com/download/file.php?id=123619 ai scris "O noutate la Romancierilor... jonctiune trotuar-carosabil... dar nu ma prind pentru ce. Aproape de CH. Plasa sudata cat cuprinde."

S-a deviat traficul pietonal pe acolo!
Nu cred ca o sa avem prea curant traficul auto deviat peste statie...
20160515_122019.jpg (747.18 KB; downloaded 3464 times)
20160515_122127.jpg (1.18 MB; downloaded 3459 times)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor 133 313

Ingradirea aia e lata cat sa intre o masina prin ea dar intr-adevar cred ca va fi pietonala (momentan e inchisa), orisicum ceva modificari de vor face si la rutier, banuiesc eu... pentru niste lucrari de (deviere?) termoficare pe partea blocului cu 4 etaje de la CH spre Parc, pe la TD-uri deja sunt niste sapaturi. Trotuarul cred ca va fi sectionat acolo.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor Adrian Rosca

S-a turnat o completare cu beton in mijlocul bulevardului. Ai zice ca vor sa faca ceva deviere de trafic.

In rest pauza ca si asa s-a muncit prea mult.



 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor 133 313

Domnu' @t530 ce facem? Domim? N-ati dat peste devierea de la Romancierilor?  :lol:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor t530

Nu stiu nimic sau inca nu am vazut/auzit ceva despre o deviere aici...ai ceva info?  :shock:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor 133 313

Poze. Mai tarziu. Se betoneaza o portiune din Cetatea Histria intre carosabilul bulevardului si sirul de coloane forate dinspre carosabil de aceea s-a reorganizat traficul in zona iesrii din RO spre VI.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor Adrian Rosca

t530 wrote:
Ce frumoasa este noua deviere pe timp de noapte.


Legea nr. 93/2016 pentru modificarea art. 33 alin. (2) din Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr. 195/2002 privind circulaţia pe drumurile publice
În vigoare de la 16.05.2016

Alineatul (2) al art. 33 din Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr. 195/2002 privind circulaţia pe drumurile publice, republicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 670 din 3 august 2006, cu modificările şi completările ulterioare, se modifică după cum urmează:

"(2) Semnalizarea lucrărilor care se execută pe drumurile publice este obligatorie. Aceasta este însoţită pe timpul nopţii de lămpi cu lumină galbenă intermitentă sau în cascadă şi se efectuează de către executantul lucrărilor, cu avizul poliţiei rutiere, astfel încât să asigure deplasarea în siguranţă a tuturor participanţilor la trafic, conform reglementărilor în vigoare."


Ia ghici ce se poate face in situatia asta?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor t530

Avem cateva balize si 3 semne puse la misto. Se stie si se cunoaste ca legile in Româmânica sunt facute sa fie incalcate. Intrebarea mea este cine trebuie sa verifice aceste capuse ale societatii?

 



Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor Adrian Rosca

Nu si in cazul asta:

OUG nr. 195/2002:

Constituie contraventii si se sanctioneaza cu amenda prevazuta in clasa a V-a de sanctiuni urmatoarele fapte savarsite de catre persoane juridice:
(...)
3. nesemnalizarea sau semnalizarea necorespunzatoare, conform standardelor in vigoare, a obstacolelor sau lucrarilor aflate in zona drumului public;
(...)
Art. 109
(1) Constatarea contraventiilor si aplicarea sanctiunilor se fac direct de catre politistul rutier, iar in punctele de trecere a frontierei de stat a Romaniei de catre politistii de frontiera.


Nightwolf, mai esti pe aici?  :D

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor t530

De dimineata spargeau baietii banda 3. Scuzati calitatea pozei...
20160602_081500.jpg (1.35 MB; downloaded 4343 times)

 


Go to page:  1  ... 20 21 22 23 24 25 26  ... 37
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2299 forum members have written 422456 posts in 5265 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use