MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei

819 posts, 315358 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 53 54 55 56 57 58 59
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei linia 69

Au fost scosi de mult timp, n-au prins starea de urgentă .... poza e cam veche.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei sab

E bine daca se scot DUPA finalizarea trotuarelor, probabil aceasta este ordinea operatiilor in Romania. Dar mai bine mai tarziu decat niciodata...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei orex

nu mai e de actualitate ”provocarea” ta  ;)
Barem aici, sa se fi facut, in ordinea fireasca operatiunile, nu?!
PS
Unde pui, ca din cate am sondat, e cea mai garnisita statie, la nivel de lifturi, proportional cu numarul de accesuri de pe toata M5.1!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei andrei11

Porțile ALA din stație de la nivelul liniei sunt montate fix  ca la stația Eroilor / M 5 !

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei orex

Porti ALA, la nivelul liniei, la RD, sunt fix cand incep tunelurile, acolo unde s-au desegmentat cartitoaiele (PSS), in 2015, in dreptul blocului TS 10! In rest la fiecare dintre intrari (A,B, C, D, E) sunt porti de sigilare, in buza accesurilor!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei andrei11

Și eu ce am spus  ?  Mai am chestii de studiat acolo cu macazurile (  :mrgreen:  ) și stâlpii,  mai am nevoie de cel puțin o expediție acolo. Dar voi ajunge cu troleibuzul acela de pe linia periculoasă.  ;)
Macazuri și stâlpi la Doamnei
MS.jpg (21.38 KB; downloaded 1830 times)

 



Go to page:  1  ... 53 54 55 56 57 58 59
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421244 posts in 5247 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use