MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei

819 posts, 316849 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 52 53 54 55 56 57 58 59
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei Goldmund

Ai dreptate , andrei11, puteam fi concis.

..Iar pozele din jurul statiei Raul Doamnei par incurajatoare:
se pune asfalt peste tot, iar in interiorul statiei, in afara ultimului reportaj(facut de concurenta)nu mai stim mare lucru, ramanem insa cu mistoul tipic bucurestean (m-am nascut si am trait in Bucuresti, cunosc f. bine arta mistoului) dar cineva venit din Transilvania mi-a atras atentie - inca cand trebuia - ca mistoul bucurestean in sine o fi ceva simpatic uneori, dar efect ...degeaba. Ce efect sa aiba mistoul in interiorul statiei Grivita?!?....

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei orex

Probabil ca stii dictonul ”haz de necaz”, nu-i asa? :lol:  :lol:  :lol:
PS
Esti la km distanta de comicaria asta, deci nu te incadrezi la capitolul ”salam cu soia” ;)  dar afla ca e de toata RUSINEA ce se intampla prin ”meandrele concretului” cu M5.1!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei aztec

Sunt sanse...adevarat restranse...sa scapam de problemele la suprafata anul asta .
Multe zile nu mai sunt de munca...daca e sa calculam..
Daca scoatem weekend-urile si sarbatorile....cam putine raman. Plus factorul vreme...imprevizibil.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei orex

Daca...ploua...ploua! In rest...totul e Can Can! :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei subway guru

Si iarna nu-i ca vara la suprafata, ca sa citam din clasicii inca in viata!
:rofl:

 


Re: POZE Lucrari - statia Raul Doamnei subway guru

orex wrote:
Cat dureaza sa tragi niste marcaje?

:)
Ce propui?...ca fara marcaje pune in circulatie <decat> compania tovarasesc-municipala!

 


Re: POZE Lucrari - statia Raul Doamnei orex

Domnu! Ne angajam noi cei din zona limitrofa sa inchiriem o masina de marcaje sa-si faca treaba, si nu oricare, ci brand...HOFMANN!  Poate vom ”asterne”...noi vopseaua, daca ”Compania” nu-i in stare!  :lol:  :lol:  :lol:
PS
”Baetii” ce-au facut la Cluj...in afara de contestatie?! ;)

 


Re: POZE Lucrari - statia Raul Doamnei subway guru

Daca le dati pe <ud> tot degeaba, asa ca mai lasa parlitul porcilor si vino si cu <arzatorul>!  :lol:  :lol:  :lol:
Sper sa apreciezi solutia profesionista furnizata moka!
:bere:
In rest n-am idee, asteptam <provincia>, sunt si eu tare curios!
:mrgreen:
Dar tare mi-e teama ca odata cu trecerea <localelor> va ramane toata lumea cu ochii in soare si sperante desarte...
:headbash:

 



Re: POZE Lucrari - statia Raul Doamnei orex

survola wrote:
Astăzi se montau profilurile verticale de aluminiu pentru montarea tablei verzi la accesele D și E (fără poze, știți cum arată). Oamenii erau și ei cam înfrigurați, ziceau că toată vara au stat în subteran, iar acum când a dat frigul...
În schimb la accesul B se avansează cu refacerea trotuarului


E singura data cand ma bucur ca n-am avut dreptate, recte cand ziceam, in 26.09.2019, ca o sa finalizeze accesul in ziua cand va fi ”zapada mieilor” in 2020! Deci se poate! :yes:  :applause:  :bere:
PS
Ce fac ”baetii” de la Alstom?! Se misca in ritmul consacrat meleagurilor dambovitene sau cu ”talent” sa finalizeze treaba si sa-si ia partea...leului?! :roll:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei subway guru

Deocamdata cred ca Alstom e in tabara #rezist cu doua declaratii de <rezbel> la <trebonal>!...sau e <tactica paguboasa> obisnuita a Mrex, dati-ne in judecata ca noi tot vom pierde si o sa va platim...la sfantul asteapta.
:bere:

 


Re: POZE Lucrari - statia Raul Doamnei subway guru

orex wrote:
Azi, 09.12.2019, un pic prin zona.
Hai ca ne apropiem si aici de final...dupa vreo 4 luni si jumatate. :applause:  :applause:
Din pacate nu se anunta, pana la finele anului, temperaturi exterioare, pretabile asternerii asfaltului, dar, ca sa ne ia ochii, sigur vor executa operatiunea cu pricina! :no:

Prognoza meteo e excelenta pana la Craciun!  :lol:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei orex

@subway guru
Da, poate adunate temperaturile exterioare, in 2(doua) zile consecutive iti dau peste 10°C ;)  :lol:  :lol:  :lol:

 



Go to page:  1  ... 52 53 54 55 56 57 58 59
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421982 posts in 5257 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use