MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei

819 posts, 315366 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 26 27 28 29 30 31 32  ... 59
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei t530

icee wrote:
...
Parcă mi-e greu să cred că antreprenorul tine o mașină de săpat șanturi pe post de catarg, atunci proiectul ăsta plânge de panouri ne turnate...


Si la statia de la Moghioros ? :) Sta un utilaj pe post de catarg de anul trecut :)))

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei icee

LE: ... atunci cand ...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei URANUS

In zona macazelor se sapa si se sparg capetele PM pentru pregatirea realizarii PS-ului.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei andrei11

Aici se mai lucreaza sau nu ? Metrourile vor intoarce la Valea Ialomitei si atat ?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei URANUS

Azi se excava pentru PS in zona macazelor.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei andrei11

Adica in zona PSS - ului ca sa astupe groapa. In rest, in zona statiei efective si in zona de legatura a statiei cu PSS - ul se lucreaza sau nu ?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei aztec

PSS_ul a rămas neșchimbat.
Au extins lucrările si dincolo, spre statie, in zona macazelor . Tot echipamentul a fost mutat spre statie făcând loc realizării PS la macazele de după PSS.
La statie nu se lucrează... Inca
Bănuiesc ca dipa realizarea PS ului din zona macazului vor sparge peretele dintre PSS si magazin pt a lucra mai departe, a  acoperii si devia circulația pt a face legătura macaze-statie

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei andrei11

Mi-am luat din statia Eroilor de la florarese un buchet de margarete.
Am inceput sa le rup petalele :
- se mai face / nu se mai face / se mai face / nu se mai face
Pentru anticarcotasi :
in acest deceniu. ( 2011 - 2020 )
Deschidem pariurile ?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei subway guru

Daca Mrex nu rezolva problema devierilor de retele pentru eliberarea amplasamentului...asteptam provincia!
;)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei andrei11

Oricum aceasta statie nu mai intereseaza pe nimeni dupa ce a fost sapat PSS - ul.
Se poate face un circuit - Valea Ialomitei - Eroilor si un metrou naveata Romancierilor - Valea Argesului, dupa metoda Republica - Antilopa.
Pot fi 2 metrouri naveta Romancierilor - Valea Argesului, fiecare cu linia lui, peroanele fiind "pe stanga" nu vor exista probleme de transbordare.
Nota
Am observat ca si statia Parc e in mare intarziere, dar fiind pe drumul critic aici exista interesul pentru finalizarea ei.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei ByOnu

Nu stiu mai Andrei dar tu esti obsedat de darea in folosinta pe bucatele, nu e subiect legat de M5 sa nu fi scapat de ironia asta.  :lol:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei URANUS

A inceput armarea primei sectiuni de PS (zona macazelor). Se lucra si la peretii casetati ai PSS-ului.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei andrei11

Nesemificativ.
Ne intereseaza cealalta zona, adica cand se apuca de statia efectiva.
Evident ca se armeaza zona macazelor si PSS - ul. Trebuie acoperita groapa sa nu cada vreun cascat acolo.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei 133 313

Si totusi panourile peste tot insista cu finalizarea in octombrie 2015...  :|

 


Go to page:  1  ... 26 27 28 29 30 31 32  ... 59
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421255 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use