MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei

819 posts, 315351 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 23 24 25 26 27 28 29  ... 59
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei icee

Dap mersi de exemplu. Am uitat că au aplicat baretele alea de otel.
Deci în serviciu se vor ţine de peretele monolit interior.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei freyutz

Capul TBM Filofteia era scos aseara si pus pe trailer in jurul orei 22:30. La ora asta probabil se afla deja la Academie  :)  :)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei fdcx

Da, a ajuns la Academia Militară încă din acea noapte. Pe la 00:30 a intrat în curtea șantierului.
Așteptam în stație autobuzul de noapte, când am văzut transportul respectiv :-)
A stat pe loc un timp, așa că am avut ocazia să-l fotografiez.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei laur_visan

Astazi sa terminat cu scoaterea tuturor componentelor TBM-urilor Varvara si Filofteia.Acum sa vedem aici ce urmeaza in viitorul apropriat.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei URANUS

Confirm! Groapa e goala!
IMG_2015022731423.jpg (81.46 KB; downloaded 3330 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei George

Aici mai e ff mult de lucru, oare continua saparea peretilor mulati? Am vazut ca instalatia Kelly a stat de cand a inceput scoaterea cartitelor...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei URANUS

S-a mai lucrat asta pot sa-ti spun sigur, si azi s-a sapat un panou (in dreptul cladirii din sticla).

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei danutzu_2910

URANUS wrote:
Confirm! Groapa e goala!


Pai sa o umple la loc cu pamant, daca e goala!  :lol:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei URANUS

Doamne fereste! Sa o lase asa sa fie aer curat in tunele.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei George

Cand vor sapa in continuarea PSS-ului?...acolo trebuie turnat planseul superior, excavat dedesubt etc.! Nicio miscare in perimetrul viitoarei statii R. Doamnei, de asemenea! Cat o mai lalaim?!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei andrei11

Statia Raul Doamnei -> in acte se numeste Dr. Tabereinu se afla pe drumul critic, tronsonul se poate inaugura si fara ea. Metrourile pot sa se limiteze la traseul Valea Ialomitei - Eroilor.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei icee

Din moment ce e inclusa in finantare EU, de ce aberam ?  :roll:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Raul Doamnei andrei11

Nu aberam, ci trebuie sa citim textul asa cum este  scris :
Repetam, ca e bine :
Statia Raul Doamnei -> in acte se numeste Dr. Taberei nu se afla pe drumul critic. Am dreptate sau nu ?
Nu am spus ca se va inaugura tronsonul fara aceasta statie, ci se poate inaugura. Ar fi posibil, este o posibilitate, nu o certidudine.
Finantarea UE. Hai sa-ti spun o enigma, finantarea UE este pentru tronsonul Dr. Taberei - Universitate.
Oare cine abereaza curacordul Dr. Taberei - Eroilor ?
Si cu racordul Pantelimon - Iancului ?
Finantarea UE fiind Dr. Taberei - Universitate si Universitate - Pantelimon, nu se vorbeste nici de Eroilor nici de Iancului.
Magistrala a fost impartita in 3 pe motiv ca la Universitate nu poate fi PSS. Ma indoiesc ca nu se putea face la Universitate PSS, mai degraba tronsonul Eroilor - Iancului nu este abordabil tehnic. Stai sa vezi cand UE s-o prinde ca a finantat 2 racorduri, nu o magistrala. O sa fie de rasu - plansu.
Mai vorbim.

 



Go to page:  1  ... 23 24 25 26 27 28 29  ... 59
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421221 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use