MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Favorit

832 posts, 256681 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 60
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Favorit Victor92

Intre Orizont si Favorit au fost montati stalpii pentru reteaua de troleibuze. Aceasta va fi totusi mutata pe noua configuratie a circulatiei din zona. Se sta mult in zona cand lumea se intoarce de la serviciu spre cartier din cauza semaforului prost gandit montat inainte de intersectia de la Favorit (cam 10 minute daca traficul e aglomerat).
De asemenea, au fost montati stalpi si pe portiunea dintre Orizont (statia sens centru) pana la statia Lt.Nicolae Gaina (mijloc). Revin cu poze maine sau joi.
La Drumul Taberei nu s-a mai intamplat nimic. A fost adusa macareaua cea galben. O sa postez o poza la topicul de poze.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit subway guru

Hai, vino cu 'prospatura' ca s-a cam 'lancezit' in ultima vreme pe forum, cu tot felul de 'dezbateri' penibile... :mrgreen:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit subway guru

Amplasament...
favorit.jpg (99.51 KB; downloaded 4618 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit andrei11

Se observa clar o trecere dubla intre sensuri ( gen 1 Mai ) pozitionata intre Favorit si Orizont, precum si linia a 3 - a de garare, de aici se explica si lungimea / latimea mare a santierului - circa 300 metri, aspect  ce a nemultumit in prima faza pe destui ( legat de defrisari, evident ).

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit Dominatrix

Intr-adevar, plansa asta confirma ce ziceam si eu apropo de latimea santierului aici: viewtopic.php?f=234&t=2219&start=48
Andrei11, eu nu vad decat o traversare simpla in directia Orizont. In schimb, observ ca linia a 3'a de parcare este legata cu macaze la ambele extremitati.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit andrei11

Aoleu, si cu fetele astea, tot timpul sa aiba ele dreptate !  :o
Pozitionarea  macazelor de la Favorit dupa schema lui guru si observatia lui Domix.
PS Linia a 3 - a vazusem si eu ca are macaze in ambele parti. O linie continua si nu puncata m-a indus in eroare la macazul in forma de "X".
1.jpg (23.08 KB; downloaded 4569 times)
pp.jpg (50.35 KB; downloaded 4568 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit Dominatrix

Daca ce citesc eu este corect, adica liniile continue subtiri reprezinta fire de circulatie, traversarea este invers de cum ai desenat-o. Subway, multumim pentru planuri, dar poate ne pui si o legenda la ele, si eventual la dimensiune mai mare (banuiesc ca sunt in format PDF) ca trebuie sa punem lupa ca sa putem deslusi ceva...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit subway guru

Nope, ca nu vreau sa 'dezvalui' secretele de fabricatzie...e doar ca sa va mai astampar curiozitatea si sa va facetzi 'o imagine generala'... :ugeek:
favorit bretele.jpg (144.6 KB; downloaded 4554 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit andrei11

Ok, fara secrete dezvaluite.
Am refacut schita, cam asa va arata in final linia acolo :
Refacere.jpg (26.36 KB; downloaded 4543 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit subway guru

Eu am venit cu planuri...e randul vostru sa venitzi cu 'reportaje foto on-site'! :mrgreen:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit andrei11

O schita si mai exacta :
Refacere 2.jpg (29.02 KB; downloaded 4532 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit George

Pai sa avem ce fotografia si venim...planurile sunt spectaculoase...lucrarile, urmeaza, probabil...
Sunt tare curios ce se va reusi anul asta!!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit subway guru

Avetzi destule de fotografiat...trebuie doar sa ai 'ochii' de vazut...
E drept ca atata vreme cat lucrarea se 'inaltza'...'in profunzime'...nu e chiar spectaculos...e cam cum era la inceputuri la Basarab cand se lucra la 'infrastructura'...dar am sa am mereu grija sa va dau un 'hint' pe lucrurile interesant de urmarit...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Favorit Victor92

subway guru wrote:
Hai, vino cu 'prospatura' ca s-a cam 'lancezit' in ultima vreme pe forum, cu tot felul de 'dezbateri' penibile... :mrgreen:


Maine o sa fac niste poze cu telefonul mobil din zona statiilor "Favorit" si "Drumul Taberei 34" (daca scap de la faculate). Joi sau vineri o sa incerc sa fac cu aparatul foto . :D

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 60
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421278 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use