MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Orizont

773 posts, 240020 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 21 22 23 24 25 26 27  ... 56
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Orizont misterr

laur_visan wrote:
Pt plecarea Varvarei care este data de plecare cu aproximatie,este estimata aceasta data?
Utilizator anonim wrote:
Un 20-22 decembrie.
Asta e gluma zilei (tristă)... Sau înseamnă că va pleca singură pe pilot automat, fără oameni! 20-22 decembrie e vineri-sîmbătă-duminică, iar de luni 23 decembrie pînă duminică 5 ianuarie (2 săptămîni) e vacanță de sărbători pe toate șantierele...
Mă rog, am înțeles ce era de înțeles... deci va pleca pe 6 ianuarie.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont Slasher1985

@dinudr

Poate se face o intarziere intentionata pentru a lasa timp pentru saparea statiei de la Moghioros. Dar, cand a strapuns la Orizont, stiu sigur ca era mentionat faptul ca Varvara ajunge la Favorit pana in Craciun. Asa scrie in topicul Interstatia Orizont-Favorit, postarea lui subway_guru din 8 noiembrie.

Deci, poate 20-22 decembrie este data sosirii in Favorit?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont survola

Nu mai are timp, dacă nu a plecat deja.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont florin

Da, probabil o să mai facă o staţie în ianuarie-februarie, după care o să facă pauză 2 luni pentru că vine Paştele şi tot aşa.

La cum o lălăie, încep să cred că 2018 e un termen optimist.  :evil:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Orizont Utilizator anonim

Varvara pleaca din Orizont la sfarsitul saptamanii cel mai probabil sau saptamana viitoare si face cam 3 3,5 saptamani pana la Favorit.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont Slasher1985

Deci, aveam dreptate. :D

De fapt, pardon, guru avea dreptate pe 8 noiembrie, si apoi MA ne-a oferit si data sosirii.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont andrei11

Nu va agitati pentru ca :
TBM - ul trebuie sa-l prinda sarbatorile de iarna intr-o statie.
Daca-l prind sarbatorile pe traseu nu o sa ia nimeni pauza 2 saptamani de la Craciun la Sf. Ion ( sâc ).

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont Slasher1985

Deci, daca Filofteia nu ajunge la Orizont pana in Craciun, dansii vor lucra in continuare in mijlocul sarbatorilor? :shock:

De ce imi vine asa de greu sa cred asta? :lol:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont andrei11

Toate datele vehiculate aici de cei  care se pricep spun ca TBM - ul nu prea are cum sa se opreasca in tunel.
Asta spun ei, asta spun si eu. Ori e bluff, ori e adevarat.
Inca putin si ne lamurim.
Eu cred ca Filofteia e surioara mai mic a Varvarei, totdeauna al doilea copil se creste mai usor ca primul.
Inca putin  -  o luna - si iese adevarul la suprafata  :mrgreen:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont laur_visan

Varvara pleaca sapt aceasta?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont subway guru

Deocamdata e la 'cravata', tractata cu troliul...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont dinudr

Salutare,
dar totusi cand va pleca Varvara? Nu de alta dar maine-poimaine suntem pe 8 decembrie si se face o luna de cand a ajuns la Orizont (9 noiembrie). Se vorbea ca va sta ( va fi translatata in)  2-3 saptamani. Ca daca la fiecare translatie va sta 3-4 saptamani inseamna ca practic 6luni va sta ,plus cate o luna de sapat pt fiecare interstatie,va face in total un an sau mai mult. Ca sa nu mai vb de faptul ca la Parc statia e intr-un stadiu incipient.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont andrei11

Acesta este procesul tehnologic.
Cu siguranta, Filofteea va translata mai repede statia, se invata oamenii cu operatia.
Teoretic aproximativ in 10 luni (calculati de cand a plecat de la Academie ) TBM - ul ar trebui sa ajunga la Dr. Taberei ( Raul Doamnei ).
Nu mi-e clar ce se intampla in perioada de pauza traditionala ( 24 Decembrie - 7 Ianuarie ).

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont dinudr

Da,sunt perfect de acord sa se faca pauza intre 24 decembrie  si 7 ianuarie ,in fond muncitorii sunt si ei oameni, au familii,copii si problemele lor si au nevoie de un mic concediu pt recreere, dar sa se lucreze intens, cum a lucrat Varvara in ultima saptamana inainte de a intra la Orizont, pt ca am vazut ca se poate.
Este oarecum ilogic ca translatia intr-o statie sa dureze aproape la fel de mult ca sapatul tunelului unei interstatii.

 


Go to page:  1  ... 21 22 23 24 25 26 27  ... 56
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2306 forum members have written 422900 posts in 5268 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use