MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2

1522 posts, 395308 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 43 44 45 46 47 48 49  ... 109
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 Adrian Rosca

Pai vorbiti cu ministra Laura Palmer sa dea un act normativ si sa-l faca obligatoriu  :mrgreen:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 133 313

Cica a inceput balastarea peste zona macazelor...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 andrei11

Pentru guru si 133 313, ultimele postari ( vreo 30 - 35 la numar ) au fost sterse in totalitate, nu le cautati ca nu mai sunt pe nicaieri.
Va rog sa discutati in acest topic numai pe marginea subiectului.
Pentru nelamuriri personale aveti amandoi activate mesageriile private.
Mii de multumiri.

_________________
133 313 wrote:
Cica a inceput balastarea peste zona macazelor...

Ai dovezi sau e o vorba aruncata asa, in vant ?
Si ce intelegi prin "balastare" ?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 subway guru

Ooops, o campanie media electorala ratata???
:bere:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 133 313

andrei11 wrote:
Ai dovezi sau e o vorba aruncata asa, in vant ?
Si ce intelegi prin "balastare" ?


Daca prin dovezi intelegi poze evident ca am. Dar sunt "rebut" (luminozitate nexam) deci nu se posteaza. Aici.
B a l a s t a r e. Adica se intinde balastul peste planseul superior al galeriei. Umplutura.
Data viitoare poate intrebati daca apa e uda. Sunt sanse mai mici la asta decat sa spun io ceva fara backup in imagini.

subway guru wrote:
Ooops, o campanie media electorala ratata???
:bere:

Io v-am rugat sa ma ignorati. Venisem doar sa va innoiesc declaratia pe proprie raspundere ca nu asfixiati calatorii. Dar acum am sesizat si ca nu taiati bon ficscal pe nici un fel de calatorie iar taxatoarele tiparesc data si ora de acces pe cartela cand isi aduc aminte, doar de sarbatori legale si in weekend... Belea mare, ca e in curte la ANAF.
P.S. Cam asa "arata" in occident ONG-urile, nu ca "benzinarii" care apaluda CNADNR pentru ca a carpit... autostrada demolata.

Si acum ca am transat "intepaturile"... inteleg ca la M5 nu se poate mai mult de o foreza pe toata magistrala? Asteptam sa termine aia de la CV Eroilor-Academie ca sa o mutam la CV DT34-Parc dupa care sa o mutam la acces A si C Valea Argesului dupa care sa o mutam la acces A si C Romancierilor s.a.m.d.? Pai in ritmul asta va prinde 2020 fara centrale de ventilare pe doua interstatii.
De excavat in CV de asemenea, cate una pe rand sa nu se incurce. Momentan se excaveaza doar in CV Parc-Romancierilor. CV DT34-Parc e moarta, CV Romancierilor-Valea Argesului e moarta. Faceti media vitezei de executie la CV Academie-Orizont si CV Favorit-DT34 si vedeti in care 2022 se poate face teoretic deschiderea cu calatori. Nu taieri de pamblici... nu aplaudaci...

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 andrei11

Nu, nu vreau dovezi foto, e deajuns sa spui ca ai vazut si te credem. Aici se lucreaza pe incredere.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 Robert24

O filmare cu drona de la colegii de la Asociatia Pro Infrastructura:



 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 133 313

Aparent n-au stiut exact ce ar trebui sa vada, au survolat putul Splai fara sa se uite in el si nu s-au stresat nici macar pe un closeup al intersectiei Eroilor cu Eroii Sanitari sa se vada stadiul balastarii peste planseul galeriei la macaze...  :popa:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 Robert24

Hater pana la moarte...
Chiar nu poti sa apreciezi munca altora?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 survola

De acord cu @133 313, mai erau unghiuri interesante de filmat.
Apreciez şi efortul API, pe care ii salut cu această ocazie.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 Ionut

^^
Omule, straduieste-te sa nu arunci aiurea cu noroi fara sa stii despre ce vorbesti.

Motivul pentru care nu am filmat mai bine statia Eroilor este foarte simplu: 99% din timp nu am avut semnal intre telecomanda si drona. Deci am filmat "in orb", uitandu-ne direct la drona, fara sa stim exact pozitia camerei. Filmand permanent in orb, trebuia sa avem drona sus ca sa o vedem. Atat ne-a reusit de data asta. Data viitoare vom fi mai buni.

E valabil pentru toate filmarile din oras de duminica. Fiind atat de multa armatura in aceste zone si atat de multe cabluri electrice peste tot, este extrem de dificil sa ai control asupra dronei. Si-asa am reusit sa filmam mai bine decat ne asteptam. Doar M5 a iesit mai slab, in rest am luat cadre OK.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 133 313

It all comes to this... ce informatie pot eu sa extrag din filmul ala. Si @survola e de acord cu mine pentru ca si el a mai dat pe la Eroilor.
But i am disposed to cousel. Mergeti cu drona pe trotuar, mult mai jos, doar la 1 metru peste inaltimea gardului santierului, de jur imprejurul gardului (sau doar pe o singura latura din poarta in poarta) si "spargeti piata", pot sa imi iau concediu definitiv de la M5 (teoretic, ca si asa vine iarna si mare branza nu va fi de vazut).

 


Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 andrei11

Ce usor e sa chibiţeşti de pe margine ! Românul are o vorbă :
<< Dupa razboi multi viteji se arata >>.
Si drept dovada nici nu gandesti prea mult...
La un metru deasupra gardului :
- Nu s-ar fi vazut nimic.
- As fi prins drona aia eu cu mana mea si as fi facut-o ţăndări ( asta daca lucram / pazeam santierul ).
A, si daca n-ai ce informatie sa extragi de pe filmulet ( eu am avut o gramada...) vezi ca ai ratat forumul lui Catalin. E in a agonie cronica, poate te primeste acolo.
Si oricum la Eroilor 2 acum sunt interesante pozele puse de guru de jos, pozele tale nu mai pot aduce informatii noi, poate numai cand se vor planta copaci si se vor reface aleile parcului.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Eroilor 2 133 313

La Eroilor ma intereseaza cand revin troleele, ca ce-i jos n-am sa vad. N-o sa schimb 90-ul pe M5-M1-M2 ca sa ajung la Universitate nici intr-o mie de ani. Si eu nu sunt din categoria care face economie la mers, dupa cum stii prea bine.

 


Go to page:  1  ... 43 44 45 46 47 48 49  ... 109
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2292 forum members have written 421601 posts in 5252 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use