MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei

1208 posts, 357157 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 24 25 26 27 28 29 30  ... 87
 
 

📖 Pagination options
  • GGD
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei GGD

Care mai este stadiul la aceasta statie-depou?
Daca cineva poate efectua si descarca cateva poze ar fi minunat.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei Lixandru Dragos-Liviu

S-a turnat PM-ul spre curba galeriei de la DR TAB/V.I., cred că în urmă cu 4-5 zile!!! Aduceţi-ne poze cu toata galeria de la curbă pana la Romancierilor!

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei subway guru

Asta seara si maine doua betonari...

 


  • GGD
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei GGD

Pe seara erau montate 9 grinzi din cele 10 in zona in care depoul se uneste cu galeria :)

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei Atal

Lixandru Dragos-Liviu wrote:
S-a turnat PM-ul spre curba galeriei de la DR TAB/V.I., cred că în urmă cu 4-5 zile!!! Aduceţi-ne poze cu toata galeria de la curbă pana la Romancierilor!


Ar fi interesant sa vedem niste poze (+explicatii) cu ce se intampla in acest moment in sapatura deschisa, mai ales ca nu s-au pus pana acum.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei URANUS

Ieri (Duminica) se lucra la armarea etapei a 3-a de PS (care e aproape gata) a depoului/statie. De asemenea se pregateste si sectiunea de PS dintre depou/statie si galerie (cele 10 grinzi sunt montate, peretele despartitor si stalpii de rezistenta sunt finalizati).
Ar mai ramane capatul vestic (spre Valea Oltului) si marginile (excavat, radier, PS).

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei Lixandru Dragos-Liviu

La următorul up-date foto, arătaţi-ne şi poze cu galeria de la Romancierilor până la curba spre Valea Ialomiţei. Mulţumim  :)

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei thor5

Imi plac foarte mult pozele din depou din 25.11.2013. Betonul din tavane e turnat superb, si stalpii sunt misto! Cred ca sunt cele mai bune turnari (de betoane) din tot santierul Magistralei 5. Sau e de fapt depoul pentru M6? Nu conteaza! Dar e tare de tot.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei misterr

Nu ai cum să compari, nu e același lucru. Una e să torni pe un cofraj perfect drept, și neted ca oglinda, și alta e să torni direct pe pămînt, pe foliile alea nenorocite, care nu se mai pot desprinde.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei 133 313

Ce pacat ca nu or sa ramana asa misto la vedere, nu?

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei Lixandru Dragos-Liviu

La galeria de legătură, situată pe Bulevardul Drumul Taberei, între Romancierilor şi str. V. Ialomiţei, sunt finalizaţi pereţii mulaţi? S-a realizat vreo porţiune de planşeu superior? Porţiunea dinspre depou până la curbă este excavată în totalitate?

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei Atal

Lixandru Dragos-Liviu wrote:
La galeria de legătură, situată pe Bulevardul Drumul Taberei, între Romancierilor şi str. V. Ialomiţei, sunt finalizaţi pereţii mulaţi? S-a realizat vreo porţiune de planşeu superior? Porţiunea dinspre depou până la curbă este excavată în totalitate?


Din ce vad eu par a mai fi vreo 20-30 de panouri de pereti + barete.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei URANUS

Pentru continuarea galeriei spre Romancierilor trebuie deviat traficul si probabil si niste retele de apa, etc.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei Atal

Atal wrote:
Lixandru Dragos-Liviu wrote:
La galeria de legătură, situată pe Bulevardul Drumul Taberei, între Romancierilor şi str. V. Ialomiţei, sunt finalizaţi pereţii mulaţi? S-a realizat vreo porţiune de planşeu superior? Porţiunea dinspre depou până la curbă este excavată în totalitate?


Din ce vad eu par a mai fi vreo 20-30 de panouri de pereti + barete.


M-am referit la portiunea dinspre intersectia cu Valea Ialomitei, ca spre Romancierilor s-au finalizat de ceva vreme.

 


Go to page:  1  ... 24 25 26 27 28 29 30  ... 87
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2293 forum members have written 421676 posts in 5254 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use