MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS)

1661 posts, 399648 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 86 87 88 89 90 91 92  ... 119
 
 

📖 Pagination options
  • GGD
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (punct TBM) GGD

Poate vor sa-l foloseasca la astuparea statilor. Favorit este aproape gata hidroizolarea (se toarna betonul peste carton -proportie de realizare de dimineata 85%)

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (punct TBM) 2009

Imi cer scuze fiindca stiu ca s-a discutat cu siguranta deja aici de atatea ori, dar nu am mai intrat de peste un an pe forum pentru ca nu mai am timp. Pun intrebarea aici ca alta sectiune cu discutii generale nu gasesc.

Toate tunelele au fost realizate de la Eroilor pana la Raul Doamnei? Cam pe cand o sa vedem linii prin tunele? placari de statii, etc.? Exista ceva randari cat de cat aproape de realitate cum vor arata statiile la final, la design ma refer. Sunt curios daca iese ca aspecat ca M4 la Budapesta, niste stati cu aspect modern si mai sofisticat de secol XXI, sau iese ceva clasic gen Sofia. Sper sa arate ca la Budapesta. Nu se stie aproximativ cam ce gen de statii va avea capitala?

M4 Budapesta

Statia Moricz Zsigmond


Budapest Metro line 4 - Moricz Zsigmond korter station 5 by Romeodesign, on Flickr

Statia Kelenföld vasútállomás (Gara Kelenföld)


Metro M4 Budapest by HatM, on Flickr

Statia  Szent Gellért tér


M4, Szent Gellért tér, Budapest by Mefi., on Flickr

Sofia

Statia Gara Centrala


G.M. Dimitrov Metro Subway Station - Sofia Bulgaria by mbell1975, on Flickr



Sofia metro by mike'sworld, on Flickr

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (punct TBM) cris_m

@2009

Iti voi raspunde la sectiunea corespunzatoare, respectiv: viewtopic.php?f=233&t=3180&start=462

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (punct TBM) andreimetrou

La Academia Militara nu se mai întâmplă nimic?

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (punct TBM) Robert24

@andreimetrou
Vrei sa inveti sa scrii corect? Daca nu...

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (punct TBM) andreimetrou

La Academia Militara se mai întâmplă ceva?

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (punct TBM) andrei11

Deocamdata Academia Militara e PLS si asa va fi in continuare. Când nu o sa mai fie PLS o sa se transforme in statie. Acum e imposibil.

 



Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (punct TBM) Lixandru Dragos-Liviu

În această seară, în jurul orei 18, în trecerea cu tramvaiul 11, am observat mişcare şi aici. O macara aducea din interiorul staţiei un dispozitiv de plastic (un fel de bazin). Pe PS erau depozitaţi cinci bolţari + cheia de boltă, cât să compună un inel.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (punct TBM) subway guru

Se evacueaza toata marfa din tunelele terminate...

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (punct TBM) dinudr

Salut
am si eu o intrebare pt dl.Subwayguru, se stie cumva mai mult sau mai putin oficial cand vor pleca TBM-urile mai departe spre Eroilor 2?
Multumesc anticipat pt raspuns.

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (punct TBM) aztec

Macara(auto) grea in curs de montaj pe santier....

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (punct TBM) shoppy

Nu se dau termene ca mereu apar discutii, fie ca sunt prea indepartate fie ca sunt depasite.

Si, ca sa evitam repetarea pentru a inspea oara a intrebarilor:
- TBM-urile o sa fie demontate si transportate pe trailere (vezi poza de la M4)
- traseul de transport o sa fie bd Drumul Taberei (directia Tricodava), bd Brasov, bd Timisoara, AM

 


Re: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (punct TBM) satanistu

Am intrebat si nu mi s-a raspuns, cand o sa se faca accesele si cum?

 


Go to page:  1  ... 86 87 88 89 90 91 92  ... 119
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421914 posts in 5257 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use