MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari Statia Academia Militara (PLS)

1661 posts, 396810 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 119
 
 

📖 Pagination options
Re: Razoare bogdan_marius

Din panoul din poza de mai sus postat sa inteleg ca de saptamana viitoare incep defrisarile ?

 


Re: Razoare andrei11

@Subway, speram si eu ( noi ) la o informatie din interior. Oricum suntem cu ochii pe "Razoare", asta sa fi sigur si vom prinde orice "miscare" semificativa. Asta e un adevar, pana nu se elibereaza amplasamentul nu aveti ce face, dar noi speram sa se elibereze cat de curand.

 


Re: Razoare subway guru

bogdan_marius wrote:
Din panoul din poza de mai sus postat sa inteleg ca de saptamana viitoare incep defrisarile ?

De unde ai dedus asta, ca nu scrie pe panou asa ceva, vezi ce am scris eu...
La remarca ta nu pot sa ma abtin sa nu raspund cu o gluma 'clasica' printre constructori (dar nu trebuie sa o iei ad litteram)... e o treaba de zile...doua-trei...sute de zile...si se rezolva... :lol:  :lol:  :lol:
Dar vreau sa-tzi atrag atentia asupra altui 'indiciu':
vezi cat de 'fomisti' sunt constructorii (a propos de 'mancat banii'), au 'mancat' o litera din inscriptzie! :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Razoare subway guru

andrei11 wrote:
@Subway, speram si eu ( noi ) la o informatie din interior.

Stai linistit, vetzi avea si din astea, dar doar 'la momentul potrivit'!
Seara buna tuturor...

 


Re: Razoare bogdan_marius

Eu sper ca saptamana viitoare sa fie taiat primul copac de pe amplasamenttul imprejmuit

 


Re: Razoare subway guru

Trebuie mai intai sa se reuneasca din nou comisia PMB ca sa dea 'acordul final' la Oda Bucuriei... 8-)
P.S.
Ai gasit 'litera lipsa'?

 


Re: Razoare bogdan_marius

Da am gasit can am vb de mancat nu am vorbit aiurea

 


Re: Razoare Dominatrix

Drumul de deviere la Razoare va avea cel mai probabil 2 + 2 benzi...

 


Re: Razoare subway guru

Nu e atat de important daca e 2+2 sau 2+3, ci daca se umbla la 'rond'...

 


Re: Razoare bogdan_marius

Eu cred a nu o sa se umble.Pentru ca o sa sape in dreptul baracilor pt muncitori si pe acolo o sa bage cartita
ea o sa mearga pe sub sosea

 


Re: Razoare subway guru

Hei, nu te lansa, draga NOVICE PE FORUM! 8-)
Daca te-am tratat cu 'condescendenta' cuvenita noului venit, nu te da mai rotund ca Nostradamus, risti sa o dai rapid cu 'oistea-n gard' si sa avem 'victime colaterale'... :o
Cu Domix vorbeam de devierea de circulatzie de suprafatza, n-are nici in clin, nici in maneca cu 'cartitza'... :cry:
Sfat prietenesc: nu te baga-n vorba 'nebazat'...ca musca-n lapte... ;)
N-o lua in nume de rau, e un sfat de bine... :ugeek:
Ia exemplu de la Metamorph (veteran pe forum), scurt, concret si la obiect...si mai ales 'bazat'... :mrgreen:
Altfel, nu faci decat sa 'ne bruiezi'... :evil:

 


Re: Razoare Dominatrix

subway guru wrote:
Nu e atat de important daca e 2+2 sau 2+3, ci daca se umbla la 'rond'...
La rond se va umbla doar cand se va pune problema devierii tramvaielor, care momentan raman asa cum sunt.

 


Re: Razoare andrei11

Cartitele ( ca sunt 3 )  o sa le introduca in pamant exact in locul unde va fi statia "Academia Militara". Asa e logic. Si mai apoi 2 cartite vor pleca hai hui pe sub case si nu pe sub drum, una singura va pleca pe sub drum. Asta daca nu am gresit eu cu ceva, dar asa e logic sa fie.
transpantari.jpg (27.86 KB; downloaded 3737 times)

 


Re: Razoare subway guru

@Domix:
Nu se pune problema devierii tramvaielor pt constructia M5...
Cu 'rondul' sunt alte 'jocuri'...noi in principiu nu vrem, dar daca ne 'fortzeaza' o sa vedem care e 'solutzia benefica' pt metrou...

 


Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 119
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421261 posts in 5248 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use