Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare sistem rutier și linii de tramvai pe traseul liniei 5 (Aerogării - Sf. Gheorghe)

 

Topic: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu

100 posts, 28793 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8
 
 

📖 Pagination options
Re: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu ByOnu

Puțin context? Ai vazut politie? Ai fost martorul unor discutii? E o stire in sensul asta?

 



Re: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu survola

Au scos dalele de beton de la "pod" in jos, până la Str. Siriului.

 


Re: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu serbanandrei

Salutare
Ridic si eu o problema care se pare ca este ignorata. la intersectia B-dul Pipera cu Barbu Vacarescu semafoarele pentru tramvai inca functioneaza si masinile care circula in aceasta intersectie nu se misca timp de 30-40 secunde in nici o directie. Dupa ce ca este haos total la aceasta intersectie ,era greu sa fie anulat semaforul tramnvaielor ? Dar cum se pare ca nu deranjeaza pe nimeni continuam asa.

 


Re: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu florin

Așa este, chiar și înainte de lucrări timpul special pentru tramvai mi se pare că nu avea sens, puteau să treacă fără probleme când mașinile aveau verde pe Barbu Văcărescu (stânga având timpi separați).

Eu trec rar pe acolo, dar am făcut o sesizare la 021 9762, să vedem. De obicei s-a rezolvat ce am mai semnalat de-a lungul timpului, dar poate ajută dacă sună mai multe persoane.

 


Re: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu serbanandrei

Anomalia cu semafor separat pentru tramvai este veche de cel putin 1 an . De fapt nu era reglat timpul pentru trecerea  tramvaielor care dupa mine trebuia sa fie la fel cu masinile care circulau in acelaSI SENS.. Acum nu mai are rost sa functioneze. Sunt curios daca si cand il dezactiveaza .

 


Re: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu Zetterberg

Cu postarea de astăzi a primarului general și o privire aruncată pe calendar mi-am dat seama că a trecut aproape o lună de la începerea lucrărilor de la Ștefan cel Mare până la Pod Băneasa. Întrebări către veteranii forumului și asociației: Ce credeți? Cum vi se pare? Au șansa, menținând acest ritm, să își finalizeze misiunea până la sfârșitul anului? Au ales abordarea corectă de a fi activi mai peste tot, în ciuda jafurilor? Sunt în grafic, în fața sau în urma lui? Sau este încă mult prea devreme de estimat?

Aștept și sunt foarte curios ce credeți.

 


Re: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu punmeister

Normal lucrarea aceasta in raport cu Doina Cornea/Paul Teodorescu unde au fost lucrari si de termoficare, consolidat podul peste drumul spre UNSTPB si cu incrucisarile troleu-tramvai, aici este mult mai simplu. Din ce observ de aici din Aviatiei, ritmul este bun.

Asta in teorie. Sa vedem daca merge heirupul electoral.

 


Re: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu shoppy

Sa demolezi ca sa duci fierul al Remat este usor si mereu merge repede, sa vedem cum merge construitul.

 


Re: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu cris_m

De acord cu @shoppy, momentan e devreme sa ne pronuntam. Si de fapt in general nu e bine sa te pronunti, ca nu stii cand si cum scad ritmul de lucru.

 


Re: Știri și articole din presă punmeister

ByOnu wrote here:
Bezna in care a fost lasata artera incepe sa faca primele victime. Un pieton a fost calcat pe trecere.

Ar trebui iluminate temporar trecerile, intrucat sunt puncte critice. Sau implementate niste semafoare temporare cu buton.

*discutiile nu le purtam aici, la stiri.

Sursa captura: skyscrapercity.

Deci mirosisem eu ceva fishy aseara cand am trecut prin zona :popa:

 


Re: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu alchimistul

Domnul accidentat este inginer electronist si vine zilnic la serviciu la cei peste 70 de ani ai sai. Suntem colegi intr-o firma (privata) partener de service si suport pentru 2 importante branduri de servere si PC-uri. Actualmente este internat, cu fracturi multiple la picioare, dar se va recupera si ne-a spus ca doreste sa revina cat mai curand la lucru.

 


Re: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu WT_fan06

Mă bucur să aud că dânsul e bine și se va recupera! Multă sănătate...

Cât despre accident, cineva trebuie să răspundă pentru inconștiența de a lăsa un bulevard în beznă...

 


Re: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu nathalael

Prin presă nu am vazut nimic legat de accident, așa ca slabe șanse să se întâmple ceva

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare sistem rutier și linii de tramvai pe traseul liniei 5 (Aerogării - Sf. Gheorghe)  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421244 posts in 5247 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use