Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Stații, case de bilete, microdispecerate

2244 posts, 633786 views
 
Go to page:  1  ... 148 149 150 151 152 153 154  ... 161
 
 

📖 Pagination options
Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Andi_C

La Unirii cel puțin era defect săptămâna asta, nu am idee de Obor sau Gară. Oricum la gară sunt o gramadă de casierii, cea din interiorul gării, plus cele două de la coloane, pe lângă altele din proximitate.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Stații, case de bilete, microdispecerate V2A

Punctul de vânzare de la intersecția Cantemir x Mărășești (în listă este menționat greșit ca Mărășești 12-14, de fapt este Mărășești 42) a fost deja închis.
20231130_102500.jpg (1.61 MB; downloaded 2641 times)

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate BGP2597

De la Gară a dispărut una din cele două casierii de la coloane, a fost ridicată cu totul de acolo. Automatul în urmă cu câteva săptămâni era funcțional.

Problema lor e că sunt destul de limitate, poti încărca doar titluri care au mai fost încărcate anterior pe card sau poți cumpăra un card nou, dar doar card multiplu, de unică folosință, nu și activ.

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate STB Spotting 21

andreiiul wrote here:
Vazand raspunsul te apuca rasul, dar in acelasi timp si plansul.
Iar isi fac de cap primariile de sector si iese un .....
Oare ce dimensiuni de gabarit au luat in calcul (daca au facut asta) cand au facut peronul?
Si care este acea parte a vehiculelor (oare cele PPC)?
Si cum pe Negoita il intereseaza maxim subiectul TP si pietoni, urgenta va fi maxima.  Din nou STB, TPBI si PMB ar trebui sa-l puna plateasca niste penalizari pt intarzieri si neutilizarea statiilor, dar cine are curaj sa se puna rau cu stapanul de la 3.
Vehiculele despre care este vorba sunt cele care au usile "iesite in relief" - EPC-urile 358 si 359 (titular al liniei 27), FAUR 321 si prototipul V3A-93 354.

Daca ele sunt "problematicele", nu stiu ce sa spun... s-ar putea face in asa fel incat acestea sa nu fie nevoite sa faca acea statie, adica sa nu circule pe liniile mentionate. Oricum, e jenanta situatia.

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate ByOnu

Esti sigur ca doar ele sunt problematice?

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate alchimistul

Nu am poze, insa la Unirii 1, la "patiserii", au mutat si copertinele de statii o idee mai departe de bordura, la pachet cu a nu stiu cata inlocuire de pavele. Era chiar periculos; cand veneau autobuzele in statie ramanea foarte putin spatiu pentru calatori.

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate STB Spotting 21

ByOnu wrote here:
Esti sigur ca doar ele sunt problematice?
Personal nu vad alte vagoane cu probleme de gabarit. Desigur, poate imi scapa si alte aspecte..

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate mn_photography

Am observat si eu greseli. Am vazut pe app Info TB un CRC la Palatul N. al Copiilor vis a vis de el pe Bd. Tineretului, iar la fata locului nu se afla niciun ghiseu STB.
Stie cineva cum apar aceste ghisee “fantoma”?

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate mn_photography

aici este asa zisul CRC de la P. Copiilor
IMG_0303.jpeg (1.99 MB; downloaded 1733 times)

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate Cezar210

N-ai verificat printre acei brăduți? Poate îți dau o cartelă, dacă-i rogi frumos..

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate alexandru_gr

ByOnu wrote here:
Puteti afla si la Timpuri Noi / Verzisori ce se intampla?


Voi întreba și acest lucru.

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate cris_m

Astazi am trecut prin zona, insa fiind pe fuga am facut poze doar de pe trotuar. La Timpuri Noi lucrau la copertine, iar la Verzisori era liniste. Mai au de lucru pana sa le dea in folosinta cu calatori...
20231206_094335.jpg (1.6 MB; downloaded 1386 times)
20231206_094426.jpg (1.58 MB; downloaded 1386 times)
20231206_094639.jpg (1.59 MB; downloaded 1386 times)
20231206_094549.jpg (1.61 MB; downloaded 1386 times)

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate idk_vlad

Au fost montate bănci noi în staţia "Bd. Decebal", aferentă liniilor 70 şi 79 (pe sensul spre V. Pârvan/Gara de Nord).

banci statie bd decebal.jpg (1.67 MB; downloaded 1057 times)

 


Re: Stații, case de bilete, microdispecerate bgd70

Acolo trebuia sa puna un adapost, nu 2 banci. :lol:

 


Go to page:  1  ... 148 149 150 151 152 153 154  ... 161
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2299 forum members have written 422453 posts in 5264 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use