Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiProiecte și lucrări finalizate parțial, suspendate sau abandonate

 

Topic: Pasaj & Parcare Pta C. de Gaulle (2011-ABANDONAT IN 2013)

272 posts, 81354 views
 
Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 20
 
 

📖 Pagination options
Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2012) andrei11

Exemplul echivalent este Oborul. Poti sa te duci la Obor si sa vezi cum este rezolvata problema.

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2012) ByOnu

Doar ceva am de spus: aaaaa...! :oops: Initial am inteles ca era vorba despre un pasaj comun intre sensuri, d-aia nu-mi iesea socoteala. :lol:

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2012) Serban

Azi era o macara langa monument, probabil se pregateau sa-l ridice...

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2012) bogd_an

Cred ca se pregateste mutarea monumentului Crucea Secolului din rondul de la CdG in rondul de la Pescarus.
Am trecut adineauri pe acolo si in rondul de la CdG o macara deja legase Crucea, iar la Pescarus s-a facut deja un cofraj hexagonal sau octogonal. Nu am avut cum sa fac poze.

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2012) mindmasster

Am trecut eu acum 1h pe acolo si nu mai era nimic in rondul de Charles De Gaulle

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2012) Utilizator anonim

Piaţa Charles de Gaulle a rămas fără “biscuitele” din mijloc
Monumentul Crucea Secolului, cunoscut de bucureşteni mai degrabă sub numele de “biscuitele” sau “nasturele” de la Charles De Gaulles a fost mutat week-endul acesta de Primăria Capitalei, după rezolvarea litigiului cu Ministerul Culturii.

http://b365.ro/news/piata-c...in-mijloc/€

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2012) ByOnu

Trec zilnic pe acolo si nu s-a mai avansat cu nimic... n-am mai vazut roata de utilaj pe acolo de ceva vreme. :roll:

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2012) becs

probabil asteapta "vreme buna"  :mrgreen:

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2012) bogd_an

Azi au inchis bretea de langa parcul Herastrau, cea de pe raza mare a giratoriului. Oare se pregateste ceva?!

 


  • Sava6115-6315
  • Posted:
  •  

Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2012) Sava6115-6315

Azi au inchis bretea de langa parcul Herastrau, cea de pe raza mare a giratoriului. Oare se pregateste ceva?!


Straduta dintre Parcul Herastrau si Bulevardul Aviatorilor (daca la asta te fereri) e un mare sant ramas asa de la scoaterea pietrei cubice,de cand s-a asfaltat bulevardul.

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2012) pestisorul

bogd_an wrote:
Azi au inchis bretea de langa parcul Herastrau, cea de pe raza mare a giratoriului. Oare se pregateste ceva?!


Duminica a fost inchis deoarece a fost ziua Politiei Romane .... http://www.romaniainternational.com/soc ... strau-9220

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2012) cristi20

Sava6115-6315 wrote:
Azi au inchis bretea de langa parcul Herastrau, cea de pe raza mare a giratoriului. Oare se pregateste ceva?!


Straduta dintre Parcul Herastrau si Bulevardul Aviatorilor (daca la asta te fereri) e un mare sant ramas asa de la scoaterea pietrei cubice,de cand s-a asfaltat bulevardul.


...
23042011627.jpg (1.2 MB; downloaded 3655 times)
23042011628.jpg (1.01 MB; downloaded 3646 times)

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2012) cornel001

Deci n-au mai miscat nimic de demult ?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2012) Utilizator anonim

Cu pasajul ala nu cred ca vedem nimic anul asta, nu s-a mai intamplat nimic.
La strazile de langa parc lucreaza, probabil pana in vara le termina.

 


Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 20
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Proiecte și lucrări finalizate parțial, suspendate sau abandonate  • 
Choose destination

Since our 2297 forum members have written 422385 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use