Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiProiecte și lucrări finalizate parțial, suspendate sau abandonate

 

Topic: Pasaj & Parcare Pta C. de Gaulle (2011-ABANDONAT IN 2013)

272 posts, 81355 views
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 20
 
 

📖 Pagination options
Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle telvanni

subway guru wrote:
Nici nu va puteti 'imagina' despre ce discutam noi doi, eu si 'florareasa'...absolut despre orice...

Incearca te rog si o "consultare publica" in legatura cu unul din proiectele bucurestene prin intermediul doamnei...sunt chiar curios ce opinie are.(Nu e ironic, vorbesc serios)
Eu o respect foarte mult pe tanti Corina care face curat pe scara noastra, mereu are grija sa spele si sub presul de la usa apoi sa-l aseze la loc, dar in acelasi timp ii dispretuiesc pe cei care-i fac viata grea aruncand gunoaie imense pe ghena de gunoi infundand-o zilnic.
Floraresele (la noi's mai multe) si nea Traian de la "mini" (e magazinul nostru de cartier) sunt foarte amabili de fiecare data dar nici nu-mi trece prin cap ca ar avea vreo legatura cu dorinta lor de a le mai calca pragul.

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle ursu

Astazi parea sa se munceasca timid la mutarea monumentului. Nu am mai vazut panoul informativ sa-i fi facut o poza.

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle mindmasster

Eu cand am trecut acum 2 zile nu era nimic din ce vad eu in poza asta. Oare chiar s-au apucat de munca sau e dupa modelu de la Universitate ? Sigur nu e nici o manastire prin zona?

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle Lutyk

mindmasster wrote:
Eu cand am trecut acum 2 zile nu era nimic din ce vad eu in poza asta. Oare chiar s-au apucat de munca sau e dupa modelu de la Universitate ? Sigur nu e nici o manastire prin zona?

Manastire nu stiu daca e, cu toate ca la cat de credinciosi sunt romanii nu e exclus. Dar avand in vedere ca la Universitate era mahalaua aici e posibil sa gasim ramasitele unui sat vecin. Sau poate gasim niste vestigii dacice care sa ateste ca Bucurestiul nu e al lui Bucur ci al stramosilor, stramosilor lui. :))

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle shoppy

Las ca a sapat ceasca metroul si sigur a defrisat orice arheologie de prin zona.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle Utilizator anonim

Cum va arata pasajul...



 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2012) mindmasster

Pana la urma pasajul pe ce directie va fi?

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2012) Dominatrix

mindmasster wrote:
Pana la urma pasajul pe ce directie va fi?
Piata Victoriei - Ambasada Chinei.

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2012) bogd_an

Sper sa nu ramana piata deschisa, va fi un vaj insuportabil, tot timpul anului, dar mai ales iarna, cu troiene (ca sa va faceti o idee, ca in parcarea subterana de la Baneasa Shopping Center). Altfel, este frumusel... Nu il vad eu ca un spatiu extrem de social, dar oricum, este un pas inainte!

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2012) bekxy

Well... vizionarea clipului postat de Marian puţin mai sus (şi de mine ceva mai de mult) poate lămuri uşor nedumerirea.
Va fi ca la Obor sau Muncii, pe direcţia şi pe exteriorul liniei de metrou.€

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2012) mindmasster

romafroman wrote:
Well... vizionarea clipului postat de Marian puţin mai sus (şi de mine ceva mai de mult) poate lămuri uşor nedumerirea.
Va fi ca la Obor sau Muncii, pe direcţia şi pe exteriorul liniei de metrou.€


Scrie cumva in viedeoclipu lui Marian ca va fi pe ruta Piata Vicoriei-Ambasada Chinei? Nu cred. Mai vizioneaza o data.

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2012) Dominatrix

De fapt ai mai intrebat asta in pagina 2 si ti s-a raspuns la intrebare. Si tot asta rezulta din animatia din pagina 1 al topicului + discutiile din paginile 1-2. Noroc ca aici nu se tramclubesc mesajele ca stiti voi pe ce forum.

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2012) Serban

In rondul de la Pescarus s-a sapat. Probabil vine biscuitele.

 


Re: Pasaj & Parcare Pta Charles de Gaulle (2011-2012) mircea45

Domnule Utilizator anonim,
Video despre pasajul.Ch.de G. e ok .Cum pot închiria un spațiu în zona comercială ? ,de la cine ? când ? unde ? chiar dacă va fi gata mai spre viitorul temporal mediu . Cred că nu e dedicat cuiva ceea ce nu există încă, și acum este finanțat un pic și cu bănuții mei de bucureștean plătitor de taxe locale ? Ideea cu acest proiect care va aduce venituri primăriei, ca mie să nu-mi mai crească taxele și impozitele locale mi se pare bună și dacă pot să concesionez ,închiriez  ceva mp., încep să cred că uite domne nu este ,un business personal al unora ,pe domeniul public/privat al primăriei,și cei aleși să mă reprezinte m-au avut în vederea lor de planneri ai orașului ca un bucureștean get beget și nu mă exclud din urbe, chiar sprijină demersul meu (așa cum se întâmplă în TOATE capitalele europene la care ne uităm cu admirație pentru normalitate).€

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 20
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Proiecte și lucrări finalizate parțial, suspendate sau abandonate  • 
Choose destination

Since our 2297 forum members have written 422385 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use