Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiProiecte și lucrări finalizate parțial, suspendate sau abandonateStrăpungerea Splaiul Independenţei – Ciurel – A1

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

4140 posts, 973690 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 94 95 96 97 98 99 100  ... 296
 
 

📖 Pagination options
  • sss
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului sss

Montezuma wrote:
In proiectul de expropierei li s-au oferit 50.140 Euro pentru 102 mp din fata casei si  pentru balconul de 22 metri patrati. In rest casa ramane in picioare.
A spus Dl Danes ca va continua sirul proceselor si totusi nu a fost asa vehement ca ultima data . O fi Ok cu 50.140 euro pt un balcon ???


Nu, in cazul asta nu este ok! Am fost si raman un sustinator al proiectului, dar asta-i o ticalosie fara de margini. Nu exista un balcon separat de casa, practic oamenilor le expropiaza si demoleaza o bucata de casa potrivit proiectului. Incerc sa-mi imaginez ce-as face daca in locul balconului mi-ar creste un tablier, iar din casa as iesi direct pe sub burta unui pod pe care vor trece mii de masini pe zi. Normal ar fi sa-i expropieze in totalitate, sa traiesti sub pod e bataie de joc, iar sotii Danes nu sunt genul care sa se bucure ca-si pierd linistea pentru 50000 eur.  :oops:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Costin

Tablierul nu e atat de apropiat de casa Danes. Ei sunt expropriati pentru o bretea paralela cu tablierul, care in dreptul proprietatii lor deja se "lanseaza" peste apa. Ciudat ca le ia balconul, pentru ca vor avea strada in fata casei, nu pod...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Inseamna ca dupa exprorpiere amprenta balconului cade in afara proprietatii, ceea ce nu este legal.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului mihai_atanasiu

oare cind se reincepe lucrul si la al doilea pilon ? ne bucuram ca lucreaza la primul... si parca utilajul Kelly sta; eu trec zilnic pe acolo si asa mi se pare; e in aceeasi pozitie.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Utilizator anonim

Care al doilea pilon ?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului mihai_atanasiu

Mai este ceva inceput langa pilonul in constructie; un postament de beton; ala ce este ?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Utilizator anonim

Culeea podului metalic, aia nu se ridica mai mult de nivelul tablierului.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului mihai_atanasiu

multumesc Andrei. Nu mi-am dat seama; acum m-am uitat inca o data la plansa cu podul hobanat si vad ca nu e simetric;

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului mihai_atanasiu

azi am vazut ca a venit pompa de beton; utilajul ala alb tot nemiscat este.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Sava_6115-6315

mihai_atanasiu wrote:
Mai este ceva inceput langa pilonul in constructie; un postament de beton; ala ce este ?


Postamentul ar trebui  sa fie pentru viitoarea macara,  la fel ca la Basarab.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Ca sustinere, la pasajul Ciurel sunt 3 actori principali, incepand dinspre linia de tramvai avem asa:
- pila - ancora, denumit si "mort", nu stiu daca este si culee, oricum rolul este sa sustina tablierul si sa se ancoreze o parte din hobane de el, este acel postament mare(nu are nici o legatura cu macaraua pilonului principal care are primul segment turnat in radierul pilonului central)
- pilonul principal, cel cu hobanele, in constructie
- pila de pe partea cu regia, in fata la casa la stitivoicine, o sa vedem si daca acesta o sa fie culee

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului mihai_atanasiu

s-a oprit treaba ? trec zilnic si parca nu s-a mai miscat nimic... oare de la ploaie ?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Utilizator anonim

Se lucreaza, cand trece musonu vin cu poze si info noi !

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului mihai_atanasiu

foarte putin fata de joia trecuta

 


Go to page:  1  ... 94 95 96 97 98 99 100  ... 296
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Străpungerea Splaiul Independenţei – Ciurel – A1  • 
Choose destination

Since our 2310 forum members have written 423612 posts in 5275 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use