MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei

1208 posts, 360975 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 65 66 67 68 69 70 71  ... 87
 
 

📖 Pagination options

Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei adila

Cred ca Magistrala 5 de metrou va fi cel mai important proiect realizat dupa 89 in Romania. Numai stiu exact care era termenul de finalizare, dar cred ca un an doi intarziere, personal ii pot intelege la cat de complexa este lucrarea.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei sab

Ce este cu "amorsa"asta ?
IMG_0372.JPG (125.25 KB; downloaded 2368 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei subway guru

Nu e nicio amorsa, e zona de supratraversare a tunelului 2 Ro-Br

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei ByOnu





Mare pacat cu sistemul de ventilatie / aerisire care intrerupe tavanul chiar la mijloc... :(

Consider ca solutia aleasa (cel mai probabil din considerente ce tin de spatiul disponibil) cu rebrusare de tip Dristor 2 / Anghel Saligny nu este cea mai fericita. Rebrusmentul dureaza mai mult, se efectueaza mai lent si este, de ce nu, mai periculos (dupa cum s-a vazut in accidentul de la Saligny in care un TEM IVA a intrat in zid... in tampoane). Uitati-va cat de lent intra trenul in Dristor 2 / Anghel Saligny fata de toate celelalte statii cu rebrusment dupa debarcarea calatorilor.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei survola

Pericolul de lovire în tampoane rămâne și în celălalt caz, doar că tampoanele sunt 100 de metri mai încolo :-)

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei icee

Eh au uitat de tubulatura  :lol:  :roll:   :cry:

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei sab

Asta cu tavanul este chiar tare . Acum se poarta lucrurile la vedere . Transparenta totala :evil:
Rebrusmentul nu tine neaparat de spatiu. S-a preferat acest tip de rebrusment la tot ce s-a proiectat dupa 1987, nu stiu de ce...Probabil tine si de posibilitatea de prelungire pe viitor.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei andrei11

Stimati colegi, discutiile despre rebrusmente la gasiti la Discutii diverse despre Metrorex

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei Lixandru Dragos-Liviu

Aduc o imagine realizată de către domnul Daniel Fringescu, în urmă cu puţin timp, de pe strada V. Ialomiţei, astfel:
Alimentarea viitorilor stâlpi de iluminat stradali.
V. Ialomitei.jpg (39.98 KB; downloaded 1803 times)

Oare, este un semn că vin alegerile? Luxten s-a apucat de treabă. Azi s-au montat chesoanele pentru stâlpii de iluminat!

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei subway guru

Nu, este doar efectul rezolvarii a oarece probleme contractuale...

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei Adrian Rosca

Excelent, acum sunt sanse reale sa se deschida Valea Ialomitei intr-un interval relativ scurt.  :bere:

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei WAYNEN

Din cate vad eu,viitorii stalpi de pe Valea Ialomitei vor fi din metal.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei subway guru

Si din cate vede toata lumea, nu sunt stalpi ratb ci luxten...

 


Go to page:  1  ... 65 66 67 68 69 70 71  ... 87
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2310 forum members have written 423260 posts in 5270 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use