MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei

1208 posts, 358788 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 53 54 55 56 57 58 59  ... 87
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei aztec

Se lucreaza de zor in zona curbei V. Ialomitei-Dr Taberei ..se pregateste o noua deviere...se reface spatiul verde din fata blocului ..se refac trotuare...ma rog, se lucreaza. Cel putin aici...

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei George

Cea mai mare bataie de joc, incredibila si chiar fara precedent, a asa-zisului constructor, cu noua deviere din zona curbei de la Bd. Dr Taberei spre V. Ialomitei, s-a folosit un fel de umplutura care la doar cateva zile este plina de gropi adanci, am trecut cu masina cu 3 km/h pe acolo si tot se simtea grav...

Drept urmare, aseara era coada de la Romancierilor pana la V. Argesului...chiar sunt admisibile asemenea batai de joc si nimeni nu face nimic?!
Brigada de Politie Rutiera?!

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei 133 313

Eu am semnalat ca e jale acolo din 22 martie, la poze.  :popa:

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei Florinds

Sa vedeti dupa ploaia de ieri care a mai adancit gropile. Este de ras daca nu ar fi de plans sa vezi cum topaie masinile. Oare constructorul nu mai ajunge pe aici?
Ti-e frica sa nu intre cel de langa in tine...

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei George

Eu voi face o petitie pentru REZILIEREA acestui contract de c...t si reluarea lui cu un constructor mai serios. Pe bune ca mi-as asuma ca sa nu ramana nepedepsita bataia asta de joc.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei t530

Poti sa-i dai drumu la petitie!

 



Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei t530

Traficul a fost deviat pe noile benzi de langa Unicredit.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei 133 313

S-au montat garduturi din plasa sudata ce delimiteaza trotuarul de spatiile verzi prin zona blocurilor cu 4 etaje.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei Lixandru Dragos-Liviu

Bună seara, dragi colegi! Iată o informaţie care mi-a parvenit în urmă cu ceva timp, astfel:
La ambele capete ale străzii Valea Ialomiţei, azi se lucra intens, turnându-se betonul fundatiei intersecţiei acesteia cu Valea Oltului, iar la celălalt capăt betonându-se parcările în spic şi trotuarul Drumul Taberei, exact până în intersecţie.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei George

Azi erau niste betoniere dupa Romancierilor spre Valea Ialomitei, intr-adevar...pare ca acea parte a santierului (MAX BÖGL, nu? Betonierele erau ale Euroconstruct...) s-a mai dezghetat nitel, dupa indelungi stagnari, spre deosebire de Raul Doamnei si de Valea Argesului, unde nu misca nimic...

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei Adrian Rosca

Pai daca tot se misca treaba, nu face nimeni niste poze?

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei t530

Am trecut astazi in viteza pe la ora 19. Nu am apucat sa fac poze, dar avem urmatoarele:
In bucla la unicredit aproape au terminat de betonat parcarile in spic.
Au terminat de betonat 2 benzi la intrare pe Valea ialomitei, urmeaza asfaltarea.
In celalat capat valea ialomitei colt cu Valea oltului au terminat de betonat si se asteapta asfaltul

Cum arata situatia din teren...daca au vointa si se doreste revenirea traficului la normal. In maxim 1 luna aici avem trafic.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei George

Un muncitor care se plimba pe acolo ieri zicea ca abia in iulie... :o

 


Go to page:  1  ... 53 54 55 56 57 58 59  ... 87
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2302 forum members have written 422674 posts in 5266 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use