Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare și lărgire Centura București (DNCB)

 

Topic: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST)

815 posts, 313601 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 59
 
 

📖 Pagination options
Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) shoppy

La Chitila nici nu s-a terminat de asfaltat ca s-a si spart, cred ca e un nou record. In rest nu s-a mai intamplat mare lucru, se lucreaza la relanti, azi imprastiau niste pamant cu un JCB pe la Dragomirest si un JCB de la Verta scurma pe la Seat, nimic altceva care sa merite fotografiat.
DSC01929.JPG (517.57 KB; downloaded 6194 times)

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) shoppy

Au ajuns cu asfaltatatul pana la strada industriilor pe soseaua existenta.
Au adus niste betoane, probabil predale, la podul de la strada Industriilor.
Au mai sapat/compactat in zona conductei.
Un subcontractor lucra la parcarea de la Dragomiresti.
Au astupat conducta de la Chitila.
Fara alte progrese in rest.
DSC01932.JPG (427.61 KB; downloaded 5810 times)
DSC01933.JPG (413.51 KB; downloaded 5807 times)
DSC01934.JPG (374.55 KB; downloaded 5808 times)

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) shoppy

7 August

Au mai lucrat la podul de la Strada Industriilor folosind o metoda pe care nu am mai vazut-o.
Au betonat parcarea de la Dragomiresti.
Au deviat un pic circulatia ca sa termine conducta de la Chitila, pe sensul nou deja au aparut gropi de bine ce l-au facut.

Am mai updatat un pic schema:
Inceput decopertari
Inceput balastari
Inceput asfaltari
Terminat / deja dublat[/quote]
DSC01935.JPG (451.18 KB; downloaded 5432 times)
DSC01936.JPG (409.09 KB; downloaded 5431 times)
DSC01937.JPG (332.46 KB; downloaded 5431 times)
DSC01938.JPG (329.81 KB; downloaded 5431 times)
DSC01939.JPG (364.16 KB; downloaded 5448 times)
schema.jpg (179.89 KB; downloaded 5432 times)

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) shoppy

De acum cateva saptamani:
- s-a mai asfaltat cu straturi intermediare pe soseaua existenta intre str. Industriilor si Dragomiresti
- au aparut structuri prefabricate pentru instalatiile electrice intre str. Industriilor si Dragomiresti
- au mai continuat la podul de la str. Industriilor, solutia inca este ciudata
- au inceput sa monteze parapeti/borduri in dreptul parcarii Dragomiresti
- au continuat lucrul la pasajul peste apeductul intre Dragomirestisi Chitila
- nu s-a mai adus deloc balast, nu s-a mai balastat
- pe Dragomiresti - Chitila cred ca sunt probleme cu utilitatile de gaze, la toate gatuirile neatacate de pe acest tronson sunt conducte de gaze
DSC01949.JPG (437.36 KB; downloaded 5040 times)
DSC01950.JPG (258.58 KB; downloaded 5041 times)
DSC01951.JPG (360.64 KB; downloaded 5043 times)

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) panzer01

Am mai dat si eu o fuga pe ploaie insa. Am venit dinspre A1 spre Chitila si n-am putut fotografia din pacate; actiunea era pe partea opusa a drumului.
Sper ca pana vin ninsorile (Duminica zicese), sa pot sa fac un reportaj.

- Intre Dragomiresti si Chitila nici o miscare pe nicaieri. In  apropiere de Chitila a aparut un sens giratoriu temporar care mai incurca si el un pic. Pare ca s-a mai asfaltat. Dar portiunile neatacate sunt aceleasi. Nici urma de rond la Rudeni. Aceleasi portiuni neatacate.
- Podul Dragomiresti: rampa spre Chitila, s-a mai inaltat cam cu 1-2 m de balast. Rampa spre A1, incremenita in timp. Aceeasi conducta de gaze. in mijlocul ei.
- Intre Dragomiresti si A1 insa intr-adevar era ceva miscare. Nu numai obisnuitul VertaTel. Era disponibilitate de lucru: utilaje, chiar si cele de asfaltat.
- Intre Lukoil si Rompetrol cel mai mare balamuc. Lukoil-ul a fost mutat complet in spate. Nu ma pricep prea bine, e posibil ca rampa sa fie dublata spre Bucuresti si nu spre Dragomiresti, la cum s-a dat Lukoil-ul de in spate.

Am vrut doar sa confirm aici ceea ce banuiam de mult: sunt in urma cu exproprierile. Pe un forum similar in raspunsul de la CNADR la punctul 6, se "spera" ca hotararea de guvern sa fie data in Noiembrie 2014.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) panzer01

Aseara pe ploaie intre A1 si podul de la Dragomiresti apa cam de 15-20cm pe carosabil pe amplasamentul actual al centurii. Nu imi venea sa cred ochilor. Ma rugam doar sa nu fie nici un Oltcit in fata mea!  :oops:

Tot multumita colegilor de la PUM, s-a facut o plata consistenta ~7.5 mil lei catre constructor.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) Tavi

Panzer01, ce inseamna PUM? Merci.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) danutzu_2910

^^
forumul Pe Unde Merg

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) panzer01

Acum recitind imi dau seama ce am scris. "Tot multumita colegilor de la PUM, s-a facut o plata consistenta ~7.5 mil lei catre constructor."

Evident ca informatia este multumita colegilor. Plata este de la CNADNR.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) Nightwolf

Ce inseamna ca s-a facut o plata de 7.5 mil? Ca se scoate apa sau... ca nu am inteles, sincer!

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) panzer01

Hehehe. :)

La nivel de proiect s-a facut plata. Nu sunt f multe plati facute pentru aceast proiect fara nici o legatura cu inundatia.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) shoppy

Din mers am vazut ca au terminat balastarea si au inceput asfaltarea intre Dragomiresti si strada Industriilor, tot pe acest tronson a inceput demontarea trafilor de pe stalpi si montarea lor in noile posturi, s-a mai balastat peste conducta si au aparut guri de vizitare, nimic in rest.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) Nightwolf

Usor... usor ... sa nu ne rupem ...

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) shoppy

Noroc ca e lucrarea cu noile PT-uri ca altfel asfaltau imprejurul stalpilor de LEA si ii scoteau in ultima zi, da nu e timpul pierdut, inca nu s-au atins de paienjenisul de LEA de la Petrom sau de tevile de gaze.

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 59
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare și lărgire Centura București (DNCB)  • 
Choose destination

Since our 2311 forum members have written 423624 posts in 5275 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use