Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: V3A-93-PPC

352 posts, 133493 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
 
 

📖 Pagination options
  • TPB
  • Posted:
  •  

Re: V3A-93-PPC primele tramvaie PPC produse de URAC TPB

În fine, haideți să nu ne mai certăm și să revenim la topic: V3A-93-PPC.
Știe cineva în ce stare este 181?

 


Re: V3A-93-PPC primele tramvaie PPC produse de URAC Cezar210

Este la RK, ți-am mai zis. Dacă nu cumva greșesc, am văzut pe un video de-al Sindicatului că este pe linia de asamblare finală..dacă știe cineva mai bine, mă poate contrazice.

 


Re: V3A-93-PPC primele tramvaie PPC produse de URAC Mr. Tramvai

Si ca tot vorbim de RK la 181... As avea o propunere ca la toate V3A-urile ce trec prin RK, sa li se puna PPC. Vi se pare o propunere buna?  

 


  • TPB
  • Posted:
  •  

Re: V3A-93-PPC primele tramvaie PPC produse de URAC TPB

Da, si eu vreau asta! Ce bune ar fi!

 


  • AlexTB
  • Posted:
  •  

Re: V3A-93-PPC primele tramvaie PPC produse de URAC AlexTB

Mr. Tramvai wrote here:
Si ca tot vorbim de RK la 181... As avea o propunere ca la toate V3A-urile ce trec prin RK, sa li se puna PPC. Vi se pare o propunere buna?  


E o propunere buna,asta ar fi foarte accesibil pentru calatorii  Bucurestenii,dar dupa parerea mea,nu cred ca s-ar putea.  :(
Eu cred ca doar la modernizari in CA se poate face asta.  :popa:

 


Re: V3A-93-PPC primele tramvaie PPC produse de URAC LucaTB

De ce nu s-ar putea? Când facem astfel de afirmații, trebuie să avem și argumente.

 


Re: V3A-93-PPC primele tramvaie PPC produse de URAC drbm

PPC înseamnă modificarea segmentului de mijloc (corp C), fezabil la oricare tramvai pe structură V3A.
Modernizat, sau nu.
CA- izat, sau nu.
Chopperizat, sau nu.

 


Re: V3A-93-PPC primele tramvaie PPC produse de URAC REDX

Ar fi foarte bine, totuși dacă se poate,vagoanele pe Pompe,care nu pot fi(1)/se fac mult mai greu(2) transformate(1)/transformările(2) in 2010-CA, să li se pună PPC, în locul vechiului corp C.
Unele foarte mișto care îmi vin în cap ar fi 256,280 și 324 deoarece cu PPC și Schunk ar face mult multe furori

 


Re: V3A-93-PPC primele tramvaie PPC produse de URAC Costin

Cine e Pompe daca tot il numesti cu majuscula?

Ce e notatia aia cu 1 si 2 ca nu inteleg nimic?

Ce ar face mult multe furori si de ce?



Scrieti oameni buni mesaje coerente, cu sens si corecte gramatical, aratati putin respect interlocutorilor vostri. Aici avem standarde de calitate ceva mai sus decat orice platforma de social media frecventati.

 


Re: V3A-93-PPC primele tramvaie PPC produse de URAC Axel

Vagonul 181 pe linia 23 prin Ferentari :
181-23,03.05.2022..jpg (322.61 KB; downloaded 3186 times)

 


Re: V3A-93-PPC primele tramvaie PPC produse de URAC Nicu24

Pantograful ala asa de uzat este din prima zi de circulație sau nici bani de pantograf nou nu a avut URAC??? Uzina asta face lucrurile de mântuială...

 


Re: V3A-93-PPC primele tramvaie PPC produse de URAC WT_fan06

Ce este uzat mai exact? Patinele arată ok. Desigur, modelul în sine e din 1900 toamna, dar la rețeaua noastră și dacă ar fi ieșit cu un pantograf modern, ar fi fost degeaba.

Fusese o discuție acum mult timp despre cumpărarea de pantografe noi pentru toate tramvaiele. Asta într-adevăr trebuia făcut... schimbate toate. N-am mai auzit nimic despre acel demers...

 


Re: V3A-93-PPC primele tramvaie PPC produse de URAC Cezar210

Parcă era vorba despre ceva de genul "min. 270 max. 314 pantografe Schunk", sper că nu greșesc. Însă într-adevăr, nu s-a mai auzit nimic despre acea licitație.

 


Re: V3A-93-PPC primele tramvaie PPC produse de URAC REDX

Îmi place faptul că aceste vagoane cu PPC, circulă pe mai multe linii,nu doar pe una singură.Sunt de părere că fiecare linie din București (și nu numai,ci din orice oraș din lume)ar trebui să aibă *măcar* un tramvai accesibil pentru toată lumea.

 


Go to page:  1  ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2301 forum members have written 422647 posts in 5265 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use