De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Clubul "Flacara Rosiatica"

4357 posts, 919276 views
 
Go to page:  1  ... 159 160 161 162 163 164 165  ... 312
 
 

📖 Pagination options
Re: Clubul "Flacara Rosiatica" mcosmin

Opritorul de proiecte? :?:  :?:  :?:  Scuze, nu sunt la curent cu campania electorala, in ciuda a cea ce crede 133 313 (pe care il trollui pur si simplu pt ca postarile lui sunt foarte amuzante).

Oricum, din ce am vazut la el, era o fire (no pun intended) foarte agresiva si daca nu obitinea majoitatea absoluta in consiliul general, cel mai probabil ar fi blocat orasul.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" 133 313

Cosmine, tu constientizezi ca io vreau ca tu sa trollezi si eventual s-o si marturisesti, cat mai mult, ca sa ia in serios administratia anumite ingrijorari ale mele pe care le-am exprimat in trecut, nu?  :twisted:
Dar repet ce-am spus. S-a votat ce s-a votat pentru testul final pe care il au de trecut justitia si serviciile si alte cateva institutionale romanesti.  :twisted: Trebuie vazut daca denea si serei sunt capabile sa lupte "for the greater good" cu riscuri maxime sau se vor complace sa se alipeasca la... the "winning" side, bad as it is.  :twisted:

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" mcosmin

aaaaaaa

Stai ca acum mi-am dat seama ce inseamna denea si serei, puneam accentul pe alta vocala  :lol:

Eu inca astept ziua in care te prinzi ca in principiu suntem de aceiasi parte a baricadei.  :lol:  :bere:  :mrgreen:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" 133 313

I'm on nobody-s side. Because nobody is on my side. Asta e o replica celebra dintr-un film.  :lol: Eu sunt aici sa analizez si sa supraveghez evolutia viabilitatii/fezabilitatii de tara pentru un oarecare micro-grup de romani. Analiza in baza careia grupul va lua o decizie de viata majora.
L.E. A... si sa-ti mai spun o chestie cosmine... Ca "dreapta" generica sa mai castige vreodata alegerile prin Romania serei si denea trebuie sa treaca un megatest: Base la brutarie.  :twisted:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" 133 313

ByOnu wrote:
Felicitari! Simt nevoia sa fac o remarca rautacioasa, sper ca sunteti multumiti ca nu a iesit "opritorul de proiecte"!


Daca asta nu mai sapa nimic prin Bucuresti da' baga banii in RATB io zic ca v-ati scos. Da' in campanie nu prea le nimerea cu RATB-ul... Io zic ca prioritatea lui absoluta ar trebui sa fie greentrack everywhere possible.
In orisice caz... daca Carnatisor e consilier... ai sanse ca in cateva luni sa il vezi primar interimar.  :twisted: Faptul ca actuala primareasa se arata foarte dispusa in campanie sa arunce cu bani in firma ex-consilierului amenintatorului ei... mi se pare extrem de suspect. Asta daca nu trancanea sa se afle in treaba...

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Adrian Rosca

ByOnu wrote:
Felicitari! Simt nevoia sa fac o remarca rautacioasa, sper ca sunteti multumiti ca nu a iesit "opritorul de proiecte"! Bravo! Orasul va apartine! Cum ati petrecut esecul lui Nicusor Dan in care aruncati foarte multi dintre voi cu pietre, uitand parca lucrurile bune pe care le-a facut pentru oras (Tineretului, etc.)?


Asa e, am petrecut cu sampanie si lautari ca n-a iesit blockerul.  :lol: Btw, n-am votat, v-am lasat pe voi sa o faceti ;)

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" TibiV

Daca te uiti pe site-ul Biroului Electoral Central vezi o chestie foarte interesanta.
Participarea la vot pe grupe de varsta.

Tineretul.... Aproape nimic.
Barbatii 18-35 ani 10,2% din alegatori, femeile de aceeasi varsta fix 10% din total alegatori.
Barbati +45 ani, 29,4%, femei +45 ani, 31,4%

Eu sunt in "grupa" cu prezenta mare la vot.

Dar daca cei pe care ar trebui cel mai mult sa ii intereseze viitorul, caci ei vor trai in orasele "gandite" de noii primari, nu se duc la vot, ce sa mai spui ?
Varsta a doua si a treia a ales primarii care vor da forma oraselor in care vor locui cei tineri.

Just great !
Dar atunci tinerii sa nu se mai planga ca totul pute in orasul/judetul lor...

PS
Ma bucur ca Bolojan a luat la Oradea al treilea mandat, cu peste 70%

Pentru cei care fie au uitat, fie sunt prea tineri, Bolojan a fost o vreme secretar de stat adus la Bucuresti tocmai pentru ca aparusera muuuulte articole in presa de genul "de ce la Oradea se poate si in  Bucuresti nu ?!..."

Unul dintre lucrurile rezolvate de Bolojan pana cand s-a intors la Oradea a fost ca de la el incoace cazierul judiciar se poate obtine intr-o ora, si ca il poti obtine acolo unde te afli, NU trebuie sa te duci in judetul unde te-ai nascut.

Cei mai tineri poate vor zice "si ce-i cu asta, asa este normal ?!"
Adevarat, asa este normal, dar pana sa faca el niste reforme obtineai cazierul in  3 zile daca erai nascut in judetul respectiv.
Daca cereai in Bucuresti cazierul si erai nascut in Neamt, fie asteptai 30 de zile, fie te duceai in Neamt ca sa astepti doar 3 zile.

Sa nu mi-o luati in nume de rau, nu vorbesc despre partidul omului, ci desprecapacitatea personala a omului de a administra bine.
Nu il cunosc personal pe om, dar il admir pentru ceea ce face (vedeti de xexmplu si pasajele de pe centura Oradea inaugurate in primavara asta, facute cu bani europeni)

Voi credeti ca vreunul dintre fostii primari ai Capitalei ar fi primit70% din voturi la al treilea mandat ?.... :D

LE
Cat pe ce sa uit...
Noi in Bucuresti NU am avut ce alege... Chiar si daca ar fi fost in trei tururi.
:x
Eu personal le-am dat votul unor looseri "matematici", macar sa fie si ei pe acolo ca sa faca scandal cand o vrea primarul sa puna si mileuri pe gradene... :D

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Adrian Rosca

Stai in sectorul 6?  :D

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" 133 313

TibiV wrote:
Just great !
Dar atunci tinerii sa nu se mai planga ca totul pute in orasul/judetul lor...


Ai de gand sa te apuci de o cariera de politruc?  :twisted:  Trebuie sa repet de 1000 de ori ca pentru buna parte din astia Romania dispare intr-un orizont de timp de 10-20 ani odata ce babacii lor nu vor mai fi un motiv de vizita pe aici?
Mai tine... batista pe tambal, caci asa cum vad eu treaba... 1/3 din Bucuresti si-a votat penalii si impostorii si 2/3 au "votat" cu DNA.  :twisted:  :twisted:
Mai incetati sa va cautati mase de manevra si incepeti sa va ganditi serios daca nu cumva o sa fiti foarte singuri pe aici in curand indeed.

P.S. In alta ordine de idei... observ ca administratia recompenseaza trollii spovediti care bombardeaza DNA cu orice ocazie. Banuiesc la cantitate. Nasol. :twisted: Sa speram doar ca se vor simti maguliti si ne vor umple de reportaje caci trebuie sa spun ca punctul meu de lucru din Prelungirea Ghencea s-a ras. Astfel ca pe la M5 am sanse sa mai trag... maxim un reportaj la 6 luni.  :P Probabil unul de Paste si altul de Craciun. Si probabil ca nu vor poposi aici.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Costin

Administratia nu recompenseaza pe nimeni in functie de activitatea de la club si nici in functie de preferintele lui 133 313.

Multumim pentru intelegere.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" 133 313

As it may... dar eu tot nu trag reportaje care sa fie admirate in buna parte de trolli. Imi rezerv dreptul la o audienta selectata de mine. Multumesc pentru intelegere.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Costin

Nici nu pretindem altceva/altcumva. In definitiv, contributia la forum este voluntara.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" mcosmin

Portul USB vad ca se transforma in noul Vadim (macar raposatul le mai si nimerea din cand in cand, odihneasca-se in pace). Au pierdut si ei prima confruntare si gata, frauda  :lol:  :popa:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" 133 313

Rahter like you... Hai mo cosmine... nu fii suparat. Uite ce tara frumoasa avem si tu stai in cubbicle sa te enerveze astia.  :twisted: Lasa-te de politica si apuca-te de transport, nu vei regreta. Garantat.  :)
P.S. Oricum la toamna iese usebeul, ma duc si io la votul de blam/distrugere.  :twisted: Nu de alta da' astia cu "salvarea", fesene, usebe... fac chestii misto.  :lol: Nu te trollez, pe cuvant.
Da' uite va dau io un sfat... daca "dreapta" nu i-a inchis pliscul lu' Base in timp util s-a dus  :twisted: . Vedeti cum faceti sa puneti batista pe tzambal lu' Dragnea+Ponta ca... va baga in bucluc. Bucluc mare! Cand te voteaza mai putin de 1/5 din Bucuresti nu se cheama ca ai castigat, se cheama ca esti... on probation. Si in functie de prestatie... poti iesi pe usa din fata... sau pe cea din dos, anticipat.  :lol:
P.S. La firul ierbii... nu face tot parlamentul cat Iohanes. Nota bene.  :twisted:

Asa... in alta ordine de idei... Daca la Deveselu nu s-a dus neam de presedinte, premier sau sef al senatului... poate ca ar trebui sa nu se mire ambasadorii de reactiile americanilor...
Undeva pe bratul Borcea.
IMG2043.jpg (775.37 KB; downloaded 1608 times)
In drum spre Cheia, Prahova.
IMG2175.jpg (1.12 MB; downloaded 1607 times)
IMG2176.jpg (955.08 KB; downloaded 1606 times)

 


Go to page:  1  ... 159 160 161 162 163 164 165  ... 312
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2321 forum members have written 424074 posts in 5279 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use