De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Clubul "Flacara Rosiatica"

4357 posts, 918255 views
 
Go to page:  1  ... 154 155 156 157 158 159 160  ... 312
 
 

📖 Pagination options
  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" 133 313

Mesaj pentru politruci sa-l transmita la ei la partide: incercati voi sa schimbati guvernul pana la parlamentare... da' mai mult de doua luni nu stati cu el. Nota bene. :twisted: Incercati sa schimbati guvernul pana la parlamentare... si bagam de urgenta boicot 100% pe made in RO.
Gata cu panarama si tentativele disperate de fraudare.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" mcosmin

Ai vorbit ca un adevarat comunist.

Uite, iti transmit si eu tie un mesaj, poate il dai mai departe (daca ai cui, dar sunt sigur ca nu ai):

Daca nu iti convine ce face parlamentul, iesi la vot. Daca nu ai votat, ciocul mic si joc de glezne.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" 133 313

Realizezi ca aceste reactiuni sunt rezultatul actiunilor celor votati de-a lungul a 26 ani, inclusiv Taracinele tau?
Deci acum intelegi ca pe diaspora n-o intereseaza daca aici la voi se intoarce comunismul?  :twisted:
Deci repet, va paste comunismul dupa colt si va impingem spre el daca nu va veniti in fire si mai dati voi directiuni cine ce sa faca si cum. Nu-mi spui tu mie ce sa fac, sa votez. Nu eu sunt aici ca sa votez, Taracinele tau este aici ca sa ma motiveze sa-l votez pe el, prin actiunile sale in beneficiul meu ca cetatean. Pana acum el si restul ciurucarimii s-au straduit sa-mi dea motive sa NU ii votez si sa ii las prada comunismului.  :twisted: Which i will do, quite gladly since... i have nothing to lose here, other then... my life.  :twisted:

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" mcosmin

E bine ca te-ai dat pe fata.
Asa cum te-am mai sfatuit si pana acum, muta-te in diaspora din Coreea de Nord, acolo e perfect pt tine  :lol:

Daca nu esti aici sa votezi, nu ai dreptul legal sa vorbesti de politica. Asta e diferenta intre democratie si comunism. Dar nu ma astept sa intelegi  :roll:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" 133 313

Nu m-am dat pe nimic. Ti-am zis ca mi se rupe si daca ajungeti ca Venezuela si alergati sa mancati cainii si pisicile. Nu m-am imbogatit io devalizand statul si scotand bani din tara astfel ca ma doare in cot de bunastarea si functionarea continuata a sistemului VOSTRU. Io pot sa fac politica cat poftesc si cum poftesc, atat timp cat am parghiile necesare. Cu sau fara democratie.  :lol: N-am fost implicat nici pe vremea ailalta, nici acum, practic sunt un 'tehnocrat' cu norma intreaga, pot sa va mentin pe linia de plutire pe linie tehnica, nu si daca va furati craca de sub c*r si o scoateti din tara. :lol:  :twisted:
Esti blocat in topicul asta si vreo doua de la metrou si nu vezi nimic din restul ce fac io aici. Sunteti evaluati din diaspora 24/24, 7/7, 365/365. Nu pentru ce trancaniti ci pentru ce faceti. Si sunteti taxati in consecinta, chiar cu accente de razbunare. Daca nu va apucati sa faceti democratie prin meritocratie si concurentialitate... nu veti avea parte de ea. Democratie prin criminalitate puternic organizata, coruptie generalizata si concurentialitate 0 va conduce la comunism. Capisci?  :lol: Si zic voi pentru ca voi ati ramas aici "stapani" si mostenitori ai feudei. Noi ne-am carat in masa, am ramas doar cativa "evaluatori", la termen, neimplicati in sistem, deci impartiali.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" alexxd_31

Baieti decat in Corea de Nord mai bine in Cuba. Va garantez ca e mult mai bine. Cand ajungi pe aeroportul din Havana ai impresia ca te-ai intors in timp 20 si ceva de ani. Cu internetul era mai rau ....

Am si eu o problema. Caut un pinion pentru o locomotiva Minitrix la scara N. Am comandat piese de schimb din Germania dar din pacate acest pinion nu e identic cu cel original. Unde pot gasi pe cineva sa imi confectioneze asa ceva.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" 133 313

La ateliere de modelism... maybe? La club... slabe sanse.  :twisted:
Revenind... deci m(a)cosmin, tu nu intelegi fenomenul exodului. Diaspora a plecat in strainatate DUPA BANII scosi de politicieni din tara. Natural. Ati scos banii din tara bancile straine au dat imprumuturi mai ieftine din ei romanilor din diaspora decat bancile din tara. Ca sa cumpere de toate ACOLO, nu aici.  :twisted: Deci voi n-ati facut neam de democratie, voi v-ati facut... un auto-armaghedon statal.  :lol: Si acum va confruntati cu dilema existentialitatii si cu optiunile ramase, ca urmare a propriilor VOASTRE politici. Deci din nou, repet, nu cautati sa pasati vina... pentru ca veti fi taxati mult mai dur.  :evil:

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" alexxd_31

Am incercat peste tot dar slabe sanse. In Romania nimeni nu se complica cu scara N. Tot la o ceasornicarie cred ca o sa rezolv.

 


Re: Interstația Romancierilor - Valea Argesului (Brâncuși) George

133 313 wrote:
Dar voi sunteti cetateni sau ce? Io am mai spus ca umblu cu igienica dupa mine si daca ma enerveaza vreunul il cadorisesc cu igienica in parbriz. Deci daca vedeti vreun cu igienica in stergator prin oras si evident si DT sa stiti ca e de la mine.  :lol: Pe bune, nu mai stati ca momaile... Nu costa mare lucru si rezultatele sunt imediate.


Igienica folosita sau nefolosita?
Si daca e nefolosita, de ce e atat de neplacut? Detaliaza!  :lol:

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" mcosmin

133 313 wrote:
La ateliere de modelism... maybe? La club... slabe sanse.  :twisted:
Revenind... deci m(a)cosmin, tu nu intelegi fenomenul exodului. Diaspora a plecat in strainatate DUPA BANII scosi de politicieni din tara. Natural. Ati scos banii din tara bancile straine au dat imprumuturi mai ieftine din ei romanilor din diaspora decat bancile din tara. Ca sa cumpere de toate ACOLO, nu aici.  :twisted: Deci voi n-ati facut neam de democratie, voi v-ati facut... un auto-armaghedon statal.  :lol: Si acum va confruntati cu dilema existentialitatii si cu optiunile ramase, ca urmare a propriilor VOASTRE politici. Deci din nou, repet, nu cautati sa pasati vina... pentru ca veti fi taxati mult mai dur.  :evil:



Da, da.
Taxezi dur - in mintea ta. Mai incearca, argumentul tau e foarte slab ;) Majoritatea "diasporei" sunt muncitori zilieri care lucreaza la negru, si se cred mari si tari.

Lasa ca stiu eu multi "aventurieri din diaspora", "tineri frumnosi si liberali", "diaspora salveaza Romania" etc, care s-au intors cu coada intre picere.

 


Re: Interstația Romancierilor - Valea Argesului (Brâncuși) Adrian Rosca

Deci, daca il vedeti pe acest personaj prin oras, sa fiti siguri ca este colegul nostru @133313:  :P  :lol:



 


Re: Interstația Romancierilor - Valea Argesului (Brâncuși) zapacitu

Va multumesc pentru cele 5 minute de ras incontinuu  :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Interstația Romancierilor - Valea Argesului (Brâncuși) cris_m

Justitiarul cu mantie... pardon cu H.I (hartie igienica)  :mrgreen:

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" punmeister

Se pare ca forumul a atins un milestone: 1000 de colegi!  :bere:


 


Go to page:  1  ... 154 155 156 157 158 159 160  ... 312
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2319 forum members have written 423911 posts in 5276 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use