Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Accidente / incidente

4897 posts, 1306281 views
 
Go to page:  1  ... 112 113 114 115 116 117 118  ... 350
 
 

📖 Pagination options
  • 133 313
  • Posted:
  •  


Re: Accidente / incidente Radu Stanescu

Azi dimineata circulatia intre Strada Inginer Radu Elie si Pod Izvor era inchisa pe Splai. Tot traficul era deviat pe langa Primaria Capitalei si in Regina Elisabeta erau agenti care dirijau circulatia. Ii opreau pe cei ce veneau dinspre Universitate pentru a putea iesi cei de pe Splai. Era nebunie. Autobuze nu am vazut.

 



Re: Accidente / incidente georgica2704

Linia 42, cred ca nu este zi sa nu fie blocata.  :evil:

 


Re: Accidente / incidente andrei11

Si e in sectorul 1, in sectorul 1 se ridica masini in continuare. De unde nu trebuie  :roll:
Am vazut masina ridicata de pe trotuar de pe Schitul Magureanu, cica nu respecta metrul acela liber.

 


Re: Accidente / incidente PaulIP

Niste idioti... Si cei care parcheaza asa, si "hingherii" care nu vad fix ce e mai "dureros".
Macar nu e asa mare paguba, ca 42 e cam fantoma...
Acum 9 ani a fost o situatie asemenatoare, in urma careia se suna la un dispecerat specializat in "maiestrii" d-astea. Notau numarul, si amendau masina cu 80 lei/minut. Se mai procedeaza la fel?
A se vedea si unele comentarii de la postarea in cauza de pe FB, cum ca poza ar fi photoshop-ata. Alte genii in devenire! :twisted:

 


Re: Accidente / incidente 3mil

Starea vehiculelor RATB este sub orice critica. Se imprastie pe strazi. La propriu. Luni dimineata, in jurul orei 9, vagonul 168 de la Dep. Colentina a produs o blocare din cauza ruperii rulmentului de presiune al boghiului purtator.
2 poze facute pe fuga:
img_0583.jpg (292.88 KB; downloaded 4588 times)
img_0584.jpg (285.29 KB; downloaded 4585 times)

 


Re: Accidente / incidente Robert24

Au reusit sa-l traga pe Reinvierii intr-un final, si vreo ora 36 a circulat pe la Obor.

 


Re: Accidente / incidente alchimistul

Vagoanele de la Colentina sunt, dupa mine, printre cele mai rablagite din oras. Si nu e de mirare, avand in vedere starea liniilor de pe bd. Lacul Tei, bd. Chisinau, bd. Basarabia, bd. Pompei etc. Dar am avut taiere de panglica la cele 3 statii de pe Viitorului, nu ? :cry:

 


  • ADY881
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente ADY881

andrei11 wrote:
Si e in sectorul 1, in sectorul 1 se ridica masini in continuare.

Pana nu se publica motivarea, hotararea este nula.

 


Re: Accidente / incidente ByOnu

alch3mist wrote:
Vagoanele de la Colentina sunt, dupa mine, printre cele mai rablagite din oras.


Totusi, Colentina reuseste sa tina un interval foarte bun de succedare pentru 21, in general sub 10 minute.

 


Re: Accidente / incidente Gabi23

Și pe 14, 16, 36 stai de îmbătrânești, așa că nu e lăudabil nimic!  :evil:

 


Re: Accidente / incidente Florinds

Ciudat, 14: la 7-8 minute, 16: 8-13 min, 36: 17-19 minute.
Pentru 36 intr-adevar e grav... Dar daca nu se mai respecta timpii de pe site e si mai grav. Dupa ce ca nu sunt timpii afisati in statii, nu se respecta nici macar pe site. :(
21: 4-5 minute.
Bine ca pe 32 vin la 2-3 minute.
Deci nu prea cred ca e valabila treaba cu validarea, ca s-ar valida pe 32 dublu fata de 21, tinand cont de zone. :)
Am eliminat intervalul 21-23, nu cred ca este relevant, in general sunt majoritatea destul de goale atunci.

 


Re: Accidente / incidente Robert24

Nu respecta deloc timpii de pe site. Plus ca sunt ture lipsa si oricum nici nu au control la capete....

 


Go to page:  1  ... 112 113 114 115 116 117 118  ... 350
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2310 forum members have written 423273 posts in 5270 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use