Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare și lărgire Centura București (DNCB)

 

Topic: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST)

815 posts, 313238 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13  ... 59
 
 

📖 Pagination options
Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) vic_tasu

Buna dimineata,

Au mai turnat un strat de asfalt pe noile benzi, pare ca au asfaltat si trecerea peste apeduct, aduc pamant la rampa Dragomiresti. Utilajele de asfaltat au disparut din santier, la rampa lucreaza cu 3 masini de carat pamant, un compactor si un buldozer. Mai au un excavator in sensul giratoriu nou si am mai vazut un buldo-excavator. Cam astea sunt toate utilajele din santier. Verta-tel au disparut si ei din santier.
In stilul in care se lucreaza macar 2 ani le mai trebuie sa termine. Pe bucata de la A1 pana la a doua intrare in centrul comercial nu este nimic facut cu exceptia podetului, aici au si de relocat utilitati, pana la sensul giratoriu mai sunt bucati unde nu s-au apucat (cred ca din cauza de exproprieri), la rampa Dragomiresti dinspre Rompetrol nu au facut nimic, mai e o teava de gaz in dreptul Farmexpert care trebuie relocata si de la Petrom pana la baza Tehnologica nu este nimic facut. Mai trebuie reasfaltata si centura veche.
In rest ieri de dimineata am plecat la ora 7.30 din Pr Ghencea si pana in Stefanesti de Jos am facut 1.30h. Azi de dimineata doar o ora.

Toate cele bune.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) Goldmund

fbsoft wrote:
Pai de ce sa lucrezi cand probabil, ori nu iti vei lua banii, ori vei fi dat afara, ori termini o bucata, si se degradeaza si tu trebuie sa o dai la cheie... Asa faci ce e usor si repede, si cand vei avea totul avizat... Si expropiat, atunci finalizezi. Ca termini anul asta 7.5 km ii dai in exploatare si peste 1-2 ani restul... Tot 3 ani trebuie sa oferi garantie...


Sunt de acord intr-un totul cu explicatiile tale, insa de ce sa le tot cautam noi explicatii la ceva criminal, macabru, la bataia de joc fata de toti oamenii care platesc impozite in Romania si fata de cei care trimit bani din strainatate la rudele de acasa? Cei vinovati de cea mai cumplita si periculoasa sosea de centura a unei capitale din UE ar trebui candva, dar cat de curand sa dea socoteala pentru prostie si/sau incompetenta si poate chiar pentru rea vointa fata de interesele Romaniei.
Priveste asta!
https://www.google.de/maps/@44.511694,2...312!8i6656

Daca nu ma insel, aici km de sosea largita a costat mult mai mult decat jumatate din costurile pe km autostrada. Ce inseamna acea CF lasata acolo? Nicaieri in lume nu intalnim asa ceva periculos - ma refer in lumea civilizata, europeana, din UE. Daca nu scapam de indivizii care "modernizeaza" azi Romania, vom avea mereu aceeasi situatie ca pe DNCB de azi....

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) shoppy

Ce sa insemne, un DN cu trecere la nivel?
Stai linistit ca si acest tronson o sa aiba cf a lui, la intersectia cu strada Cartierului, cel mai probabil o sa fie un giratoriu cu o cf prin el, cam ca pe la Razoare.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) Techno

Am facut eu poze in zona pasajului de la Dragomiresti.
20150805_100111.jpg (1.06 MB; downloaded 4658 times)
20150805_100117.jpg (1.06 MB; downloaded 4659 times)

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) TibiV

Ai pus utilajele în Photoshop, ca să ne bucuri, sau chiar se lucra ?!...
Arată chiar binișor !...

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) shoppy

E mai mult progres decat am avut tot anu, incers in weekend sa vizitez santierul.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) vic_tasu

Buna dimineata,

La 8 se pregateau de munca la rampa. Creste in fiecare zi cate un pic. Lucreaza si la sensul giratoriu de la benzinarii.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) Techno

Am mai photoshopat un pic, mi-a luat mai mult acum... :)
20150806_094124.jpg (1.18 MB; downloaded 4471 times)
20150806_094128.jpg (1.19 MB; downloaded 4474 times)
20150806_094136.jpg (1.17 MB; downloaded 4470 times)
20150806_094146.jpg (1.17 MB; downloaded 4474 times)
20150806_094159.jpg (976.79 KB; downloaded 4470 times)

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) argos

@Techno, multumim de update! Ai grija cand faci foto din mers.. exact acolo (rampa dinspre Dragomiresti inspre Chitila) era sa intru in cel din fata in timp ce incercam sa fac o poza. Cel mai safe e cum procedeaza @shoppy: cu bicla :D

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) danutzu_2910

^^
Cred ca Tehno este ... pasager in masina respectiva.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) mihai_atanasiu

sambata seara - 1 aug 2015 - nu se vedea nicio schimbare; acum se vede clar ca au lucrat.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) vic_tasu

Creste rampa Dragomiresti zilnic cate un pic. Au decopertat si spre Chitila in continuarea rampei.Mai lucreaza si la sensul giratoriu. Alte schimbari nu prea mai exista.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) shoppy

10 August

Se lucreaza la giratoriul Rompetrol-Lukoil
S-a atacat si in zona curbei, inca e o utilitate acolo care incurca.
Balastari la rampa Dragomiresti, se pare ca se misca foarte bine.
S-a terminat de asfaltat la apeduct, mai trebuie hidroizolatia.
Nu s-a mai atacat pe nicaieri in rest.
DSC03046.JPG (313.44 KB; downloaded 4045 times)
DSC03047.JPG (441.87 KB; downloaded 4045 times)
DSC03052.JPG (485.66 KB; downloaded 4045 times)
DSC03053.JPG (442.83 KB; downloaded 4045 times)
DSC03054.JPG (426.19 KB; downloaded 4046 times)
DSC03055.JPG (335.17 KB; downloaded 4049 times)

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) TibiV

Sa dea Domnul sa o tina tot asa,shoppy !
:popa:

 


Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13  ... 59
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare și lărgire Centura București (DNCB)  • 
Choose destination

Since our 2309 forum members have written 423252 posts in 5270 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use